Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


+95
tt
miri2005
calinv
MIRCEA TICAR
gabitzuk
elenuvsky
ANY
ferra22
cocomobilu
sorynacio
gyyyanyyy
pcristiandan
FLY
rodicaabc
cristidusa
AndreiMedias
roberto78
inbox73
veracostelas
anamaria
lucia
rodica
axa
costinmindru
razvan83
Patrascanu Costel
adrianamurafa
cristina_r
KLAUDIA
afm
miha_m
iulia12
TheMastersgrup
DanaMi
dyadya
tender
nicu
dante
annaz274
omiduta
cosmincutean
bubut
cornei
Minzu Catalin
magdut
avrambogdanst
deheflo
liviu_n33
laurentiu_state
gabi2ctin
lili
bogdanduz
popescuasali
LLMister
ana1405
ALICEc
paula simionescu
maria.cernescu
iuliansoim
serkan77
ciprian.du
lakozoltan
cosb_1981
camel
kiki31
Cecivlad
sorin200931
larisa.diaconu
Androspat
mi
dorimircea
ileanac
pitic1234
radugabriel
ElGreko
octombrie_2009
LAVI
juventinu
Cree
luci18
genius
lupe
cnemes
worker
dorina
curioasa
corina
anaalex5
ioana tripon
florikika2004
evelyne
topolino
fragi9b
columbo
paulesco
99 participanți

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    gabi2ctin
    gabi2ctin
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 25
    Data de inscriere : 14/08/2010
    Varsta : 54
    Localizare :

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de gabi2ctin Dum Iul 03, 2011 12:58 pm

    recomandarea ar fi sa cititi cu atentie pe forum toate comenturile, incepind cu prima pagina , aceste intrebari s-au mai pus de citeva ori, o sa va lamuriti singuri ...(in caz ca nu vrea nimeni sa va raspunda )!
    avatar
    pcristiandan
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 15
    Data de inscriere : 19/02/2011

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de pcristiandan Vin Iul 15, 2011 6:53 am

    Buna ziua,
    Va deranjez cu cateva intrebari.Cartea de munca trebuie tradusa din scoarta in scoarta?Adica toate filele(sunt vreo 20 de pagini) sau cele importante cum ar fi schimbare functie,avansari.....etc.In carte sunt trecute si schimbarile de salariu care in perioada inflatiei se treceau din luna in luna.In cate exemplare trebuiesc traduse documentele?Va multumesc
    Cristian
    ana1405
    ana1405
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 33
    Data de inscriere : 29/07/2010
    Varsta : 37
    Localizare : Bucuresti

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de ana1405 Mier Iul 20, 2011 10:30 am

    Dl Paul

    Am o mare nelamurire. Am studiat site-ul http://emigrare-canada.blogspot.com/2009/05/emigrare-canada-federala.html si l-am urmat indeaproape cu incredere si siguranta. Imi doresc sa nu gresesc si sa ma contraziceti solmen asupra unui fapt: la partea de EMIGRARE FEDERALA, in sirul de explicatii si pasi de urmat, aveti formularele up datate la zi, adica pana azi 20.07.2011? Sau sunt formularele vechi? Pentru ca am auzit ca de la 01.07.2011 s-au schimbat. Va rog sa imi raspuneti la aceasta intrebare. In cazul in care nu sunt cele noi, va rog sa le STERGETI/INLOCUITI URGENT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Joi Iul 21, 2011 4:53 am

    ana1405 a scris:Dl Paul

    Am o mare nelamurire. Am studiat site-ul http://emigrare-canada.blogspot.com/2009/05/emigrare-canada-federala.html si l-am urmat indeaproape cu incredere si siguranta. Imi doresc sa nu gresesc si sa ma contraziceti solmen asupra unui fapt: la partea de EMIGRARE FEDERALA, in sirul de explicatii si pasi de urmat, aveti formularele up datate la zi, adica pana azi 20.07.2011? Sau sunt formularele vechi? Pentru ca am auzit ca de la 01.07.2011 s-au schimbat. Va rog sa imi raspuneti la aceasta intrebare. In cazul in care nu sunt cele noi, va rog sa le STERGETI/INLOCUITI URGENT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Pe data de 18 iul 2011 au aparut schimbari de procedura. In momentul in care voi avea acces la internet voi aduce la zi blogul si forumul.Au aparut formulare noi care trebuie atasate la dosar. Intotdeauna am recomandat sa studiati cu atentie pagina oficiala.Chiar daca aveti dosarul complet mai aruncati o privire pe www.cic.gc.ca in ziua in care doriti sa trimiteti aplicatia.
    Poate ca voi raspunde si la celelalte mesaje dar rugamintea mea este sa raspundeti la mesaje atunci cand aveti raspunsul in "buzunar"
    Am deschis blogul si mai tarziu am atast acest forum deoarece nu reuseam sa gasesc raspunsuri la anumite intrebari. Nu sunt expert in domeniu dar am studiat din scoarta in scoarta legea imigratiei si procedurile pt ambele programe de emigrare. Forumul va apartine. De voi depinde daca va fi o sursa demna de incredere sau un alt loc in care informatiile se bat cap in cap. Intrebarile de genul "vreau sa emigrez; ce trebuie sa fac?" sunt stupide. Trebuie sa studiezi cu atentie procedurile. Ambele programe sunt transaparente si pot fi accesate din orice colt al lumii.
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Joi Iul 21, 2011 5:03 am

    pcristiandan a scris:Buna ziua,Am si eu o nelamurire:In toate evaluarile pt Quebec au iesit negative din cauza varstei (41 ani-prea batran)si a limbi Franceze (incepator).Ce as putea sa fac? Daca aplic pt partea federala,in NOC la meserii apare 7241 electrician(cu exceptia Sistem industrial&Power) si 7242 electricieni Industriale.Eu lucrez de peste 15 ani ca electrician in substatii de tractiune(Adica de transformare). Sa aplic pe partea federala?Cu engleza stau mult mai bine decat franceza.Ma regasesc in NOC?Si la care 7241 sau 7242?Cat dureaza pe partea federala si ce costuri sunt?Va multumesc si astept lamuriri.CRISTIAN
    Trebuie sa aplici pe codul 7242 si sa obtii de la locul de munca o scrisoare de recomandare. Daca citesti cu atentie forumul vei gasi amanunte despre cum trebuie redactata SR. Tine cont ca aceasta SR este de fapt cel mai important document din aplicatia pe care o vei trimite.
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Joi Iul 21, 2011 5:13 am

    pcristiandan a scris:Buna ziua,
    Va deranjez cu cateva intrebari.Cartea de munca trebuie tradusa din scoarta in scoarta?Adica toate filele(sunt vreo 20 de pagini) sau cele importante cum ar fi schimbare functie,avansari.....etc.In carte sunt trecute si schimbarile de salariu care in perioada inflatiei se treceau din luna in luna.In cate exemplare trebuiesc traduse documentele?Va multumesc
    Cristian
    Daca te hotarasti sa aplici pe partea engleza trebuie sa traduci si cotorul CM. Glumesc. La dosar atasezi copia legalizata deci traducerea trebuie sa includa toate paginile sau risti ca un robotel din Sydney sa creada ca vrei sa omiti ceva.Cei care au aplicat pe FSW stiu ca dosarul trebuie facut "ca la carte". O singura traducere este suficienta.
    avatar
    pcristiandan
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 15
    Data de inscriere : 19/02/2011

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de pcristiandan Joi Iul 21, 2011 7:55 am

    Si inca ceva daca nu este cu suparare:Cate fotografii trebuiesc? 6 bucati de fiecare membru?
    Cu multumiri
    Cristian
    ana1405
    ana1405
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 33
    Data de inscriere : 29/07/2010
    Varsta : 37
    Localizare : Bucuresti

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de ana1405 Joi Iul 21, 2011 8:28 am

    [quote="paulesco"][quote="ana1405"]Dl Paul

    Am o mare nelamurire. Am studiat site-ul http://emigrare-canada.blogspot.com/2009/05/emigrare-canada-federala.html si l-am urmat indeaproape cu incredere si siguranta. Imi doresc sa nu gresesc si sa ma contraziceti solmen asupra unui fapt: la partea de EMIGRARE FEDERALA, in sirul de explicatii si pasi de urmat, aveti formularele up datate la zi, adica pana azi 20.07.2011? Sau sunt formularele vechi? Pentru ca am auzit ca de la 01.07.2011 s-au schimbat. Va rog sa imi raspuneti la aceasta intrebare. In cazul in care nu sunt cele noi, va rog sa le STERGETI/INLOCUITI URGENT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
    Pe data de 18 iul 2011 au aparut schimbari de procedura. In momentul in care voi avea acces la internet voi aduce la zi blogul si forumul.Au aparut formulare noi care trebuie atasate la dosar. Intotdeauna am recomandat sa studiati cu atentie pagina oficiala.Chiar daca aveti dosarul complet mai aruncati o privire pe www.cic.gc.ca in ziua in care doriti sa trimiteti aplicatia.
    Poate ca voi raspunde si la celelalte mesaje dar rugamintea mea este sa raspundeti la mesaje atunci cand aveti raspunsul in "buzunar"
    Am deschis blogul si mai tarziu am atast acest forum deoarece nu reuseam sa gasesc raspunsuri la anumite intrebari. Nu sunt expert in domeniu dar am studiat din scoarta in scoarta legea imigratiei si procedurile pt ambele programe de emigrare. Forumul va apartine. De voi depinde daca va fi o sursa demna de incredere sau un alt loc in care informatiile se bat cap in cap. Intrebarile de genul "vreau sa emigrez; ce trebuie sa fac?" sunt stupide. Trebuie sa studiezi cu atentie procedurile. Ambele programe sunt transaparente si pot fi accesate din orice colt al lumii. [/quote]

    Ok, am inteles perfect ce-mi spuneti. Atunci daca pe 18 au aparut schimbari, ce se intampla cu dosarele ajunse la ei pe 18 iulie, al meu atunci a ajus la CIC ? Cine sa prevada schimbarile lor inopinante........Am vazut pe site-ul oficial ca din 14 Noiembrie sunt obligatorii si dosarele primite cu vechile formulare sunt incomplete. De aici eu inteleg ca pana pe 14 Noiembrie merge si cu vechile si cu noile formulare .....?
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Vin Iul 22, 2011 7:02 am

    Este ciudat dar cred ca vor tine cont de data postei. Sau poate... nu. Un raspuns la aceasta intrebare il vom afla in urmatoarele 3 luni cand vor sosi primele OK-uri sau KO-uri.
    avatar
    sorynacio
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 2
    Data de inscriere : 04/08/2011

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de sorynacio Joi Aug 04, 2011 5:58 am

    din cate am inteles sunt trei programe de emigrare respectiv economic, familia si refugiati; daca am frati si surori cu rezidenta permanenta acolo care sunt pasii de urmat? ma gandesc ca nu sunt aceleasi conditii ca pentru skilled worker.
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de tender Joi Aug 04, 2011 5:24 pm

    Doesn't matter. Poti sa ai o mie de rude in Canada. Citeste in ghidul oficial care sunt conditiile pt fiecare program. Nu orice categorie poate aplica pt "reintregirea familiei"
    avatar
    cocomobilu
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 1
    Data de inscriere : 02/08/2011

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de cocomobilu Lun Aug 08, 2011 6:05 pm

    salut
    am si eu o intrebare: mi-am facut testul de evaluare si am obtinut 73 puncte insa meseria mea nu se regaseste in lista celor 29; are sens sa aplic ?
    multumesc mult!
    LAVI
    LAVI
    masterand in emigrare
    masterand in emigrare


    Mesaje : 262
    Data de inscriere : 11/05/2010
    Localizare : ORADEA

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de LAVI Mar Aug 16, 2011 4:28 pm

    [quote]

    Din cate stiu eu nu poti aplica pe partea federala ( engleza) daca nu te incadrezi in Noc, cel mai bine e sa palici pe partea franceza, si sa inveti franceza ptr interviu.

    Succes!
    avatar
    mi
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 3
    Data de inscriere : 29/06/2010
    Localizare : undeva in Romania

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de mi Joi Aug 18, 2011 7:55 pm

    buna seara! recunosc ca n-am avut suficient timp sa studiez din scoarta-n scoarta ghidul, dar vreau sa va intreb si eu ceva legat de intocmirea dosarului pe partea engleza.daca am inteles bine, dosarul se intocmeste in 3 exemplare ( 1 sydney, 1 bucuresti, 1 la mine). este necesar sa legalizez si sa traduc fiecare exemplar in parte sau fac un exemplar si restul le xeroxez? Ma refer la actele aditionale din respectivele dosare. Multumesc!
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Dum Aug 21, 2011 7:35 pm

    Un singur dosar. Nu este obligatoriu sa faci copii dar este bine sa le ai ca sa stii ce formulare ai trimis catre CIC Sydney. Dupa verificari si primirea OK-ului cei de la CIC vor trimite dosarul catre ambasada din Bucuresti. Ai nevoie doar de un exemplar pt fiecare act din dosar. Dupa obtinerea vizei este bine sa faci copii legalizate si traduceri dupa diplome si eventuale atestate sau cursuri deoarece este foarte scump sa faci legalizari si traduceri in Canada.
    avatar
    mi
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 3
    Data de inscriere : 29/06/2010
    Localizare : undeva in Romania

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de mi Dum Aug 21, 2011 8:19 pm

    Multumesc pt. raspuns! Smile
    avatar
    ferra22
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 1
    Data de inscriere : 23/08/2011

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de ferra22 Mar Aug 23, 2011 10:16 am

    salut,
    am si o niste nelamuriri:
    am 29 de ani si sunt de profesie contabil (economist) cu peste 5 ani experienta in domeniu, in lista 29 nu regasesc profesia. In schimb am o matusa si o bunica stabilite acolo (cu cetatenie).
    Ce optiuni am pentru a emigra in canada( zona ontario)?
    Multumesc anticipat.
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Mar Aug 23, 2011 12:46 pm

    Lista 29 este eliminatorie pt programul FSW(partea engleza). Ramane varianta pe "partea franceza".Pt varianta franceza obtineti puncte pt "rude in Canada" doar daca acestea locuiesc in regiunea Quebec.
    avatar
    pcristiandan
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 15
    Data de inscriere : 19/02/2011

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty o intrebare

    Mesaj Scris de pcristiandan Dum Sept 18, 2011 10:01 pm

    Buna ziua,
    Va deranjez cu o intrebare.Am citit cuprinsul si nu inteleg ce formulare imi trebuie.Mentionez ca suntem 2 persoane,concubinaj,fara copii.Va multumesc si astept raspuns.
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de tender Lun Sept 19, 2011 9:37 am

    Ai schema procesului de emigrare pe blog. Trebuie sa atasezi la dosar formularele care se refera la cazul tau.
    avatar
    ANY
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 1
    Data de inscriere : 07/10/2011

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de ANY Vin Oct 07, 2011 9:57 pm

    Buna!Am hotarat impreuna cu sotul sa emigram in Canada pe partea engleza.In acest moment locuim si muncim in Londra.Eu muncesc ca si asistenta de stomatologie de aprox.4ani si am urmat aici un curs de calificare (durata 1 an). De asemenea am terminat Colegiul de Tehnica Dentara in Bucuresti, am practicat ca tehnician dentar in urma cu 10 ani aprox.5ani pe cartea de munca.Santem in varsta de 38 ani si avem o fetita de 12 ani.Am vrea sa stim ce sanse avem si daca putem sa aplicam din UK?Multumesc pentru ajutor
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de tender Sam Oct 08, 2011 9:28 am

    ANY a scris:Buna!Am hotarat impreuna cu sotul sa emigram in Canada pe partea engleza.In acest moment locuim si muncim in Londra.Eu muncesc ca si asistenta de stomatologie de aprox.4ani si am urmat aici un curs de calificare (durata 1 an). De asemenea am terminat Colegiul de Tehnica Dentara in Bucuresti, am practicat ca tehnician dentar in urma cu 10 ani aprox.5ani pe cartea de munca.Santem in varsta de 38 ani si avem o fetita de 12 ani.Am vrea sa stim ce sanse avem si daca putem sa aplicam din UK?Multumesc pentru ajutor
    Studiaza emigrarea pe partea federala. Vei gasi link-uri cu trimitere la eligibilitate, evaluarea online, lista 29 cu meseriile acceptate pt programul FSW si NOC-ul canadian. Daca te regasesti in cele 29 de meserii si obtii minim 67 de puncte la evaluare, sustii testul IELTS si "aia e".
    Ca sa aplici din UK trebuie sa ai permis de sedere valabil pt un an.
    avatar
    elenuvsky
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 3
    Data de inscriere : 23/10/2011
    Varsta : 36
    Localizare : Bucharest

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Intrebare

    Mesaj Scris de elenuvsky Dum Oct 23, 2011 7:50 pm

    Buna ziua,

    Am o nelamurire: pe partea engleza este obligatoriu sa ai contract de munca inainte sa depui dosarul? Am vazut ca este o intrebare/conditie de eligibilitate? Cum e posibil, caci procesul dureaza luni de zile, ce angajator te asteapta luni ?

    Multumesc anticipat,
    Elena
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de tender Dum Oct 23, 2011 8:21 pm

    Trebuie sa fii atent atunci cand citesti ghidul. Nu este obligatoriu.
    avatar
    elenuvsky
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 3
    Data de inscriere : 23/10/2011
    Varsta : 36
    Localizare : Bucharest

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de elenuvsky Joi Oct 27, 2011 3:30 pm

    Dap, multumesc si scuze, am citit mai atenta apoi. Sunt trista pentru ca am facut testul de acceptance pt partea federala si nu ma incadrez in conditii. Eu am terminat Cibernetica, termin in 2012 si masterul de Baze de date si lucrez pe Business Intelligence, de 1 an si jumatate. Nu ma incadrez pentru ca pe Professional Occupations in Business Services to Management este Cap reached..?
    SI sa inteleg ca din Iulie 2012 se dechide iar "urna" si eu voi deveni..acceptable..?
    Va multumesc,
    Elena

    Continut sponsorizat


    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 26 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Apr 28, 2024 5:18 am