Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


+95
tt
miri2005
calinv
MIRCEA TICAR
gabitzuk
elenuvsky
ANY
ferra22
cocomobilu
sorynacio
gyyyanyyy
pcristiandan
FLY
rodicaabc
cristidusa
AndreiMedias
roberto78
inbox73
veracostelas
anamaria
lucia
rodica
axa
costinmindru
razvan83
Patrascanu Costel
adrianamurafa
cristina_r
KLAUDIA
afm
miha_m
iulia12
TheMastersgrup
DanaMi
dyadya
tender
nicu
dante
annaz274
omiduta
cosmincutean
bubut
cornei
Minzu Catalin
magdut
avrambogdanst
deheflo
liviu_n33
laurentiu_state
gabi2ctin
lili
bogdanduz
popescuasali
LLMister
ana1405
ALICEc
paula simionescu
maria.cernescu
iuliansoim
serkan77
ciprian.du
lakozoltan
cosb_1981
camel
kiki31
Cecivlad
sorin200931
larisa.diaconu
Androspat
mi
dorimircea
ileanac
pitic1234
radugabriel
ElGreko
octombrie_2009
LAVI
juventinu
Cree
luci18
genius
lupe
cnemes
worker
dorina
curioasa
corina
anaalex5
ioana tripon
florikika2004
evelyne
topolino
fragi9b
columbo
paulesco
99 participanți

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    avatar
    razvan83
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 4
    Data de inscriere : 21/01/2011

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de razvan83 Vin Ian 21, 2011 9:19 pm

    salutare.
    cazul meu mi se pare complicat, acum sa vedem ce credeti si voi, poate fi chiar floare la ureche.
    eu sunt in anglia de 3 ani, sunt casatorit si am si un bebe mic. vrem sa emigram in canada cu plecarea de aici din anglia. se poate?
    doi la mana, am experienta in munca aici 3 ani continuu, am avut un proiect la care am lucrat cu niste canadieni, ei au vb la compania lor si vor sa-mi trimita contract de munca prin posta, deci as putea sa aplic cu arranged employment. ielts, nedescurcam amandoi, trebuie sa mergem doar sa dam examenul. intrebarea care o am la voi este dak se poate sa emigram de aici din anglia, aici totul se face online, mai trebuie sa trimitem la bucuresti? dak am munca aranjata imi mai trebuie sa arat cele cateva mii de dolari canadieni? dureaza procesarea la fel de mult? ast rasp, va multumesc
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Mier Ian 26, 2011 12:37 am

    razvan83 a scris:salutare.
    cazul meu mi se pare complicat, acum sa vedem ce credeti si voi, poate fi chiar floare la ureche.
    eu sunt in anglia de 3 ani, sunt casatorit si am si un bebe mic. vrem sa emigram in canada cu plecarea de aici din anglia. se poate?
    doi la mana, am experienta in munca aici 3 ani continuu, am avut un proiect la care am lucrat cu niste canadieni, ei au vb la compania lor si vor sa-mi trimita contract de munca prin posta, deci as putea sa aplic cu arranged employment. ielts, nedescurcam amandoi, trebuie sa mergem doar sa dam examenul. intrebarea care o am la voi este dak se poate sa emigram de aici din anglia, aici totul se face online, mai trebuie sa trimitem la bucuresti? dak am munca aranjata imi mai trebuie sa arat cele cateva mii de dolari canadieni? dureaza procesarea la fel de mult? ast rasp, va multumesc
    You must submit your application to the correct visa office. You must submit your application to the visa office that serves your country of nationality or the country where you have been legally admitted for at least one year.
    Daca aveti contractul aprobat de HRSC puteti aplica pe varianta arranged employment.
    In acest caz nu trebuie sa faceti dovada fondurilor necesare autosustinerii financiare.
    avatar
    costinmindru
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 2
    Data de inscriere : 26/01/2011

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de costinmindru Mier Ian 26, 2011 5:11 pm

    Buna ziua,

    Ca inginer in constructii civile, nu ma incadrez in cele 29 de categorii. Deci un inginer nu poate emigra in Canada?
    Mi se pare un pic aiurea....

    Am dreptate? Ma poate lamuri cineva?

    Multumesc!
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de tender Mier Ian 26, 2011 6:23 pm

    costinmindru a scris:Buna ziua,

    Ca inginer in constructii civile, nu ma incadrez in cele 29 de categorii. Deci un inginer nu poate emigra in Canada?
    Mi se pare un pic aiurea....

    Am dreptate? Ma poate lamuri cineva?

    Multumesc!
    Ramane varianta franceza. Lista 29 este criteriu eliminatoriu. Pana in iunie 2010 a fost lista 38. Anul acesta poate sa devina mai scurta sau mai lunga.
    avatar
    costinmindru
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 2
    Data de inscriere : 26/01/2011

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de costinmindru Mier Ian 26, 2011 11:02 pm

    tender a scris:
    costinmindru a scris:Buna ziua,

    Ca inginer in constructii civile, nu ma incadrez in cele 29 de categorii. Deci un inginer nu poate emigra in Canada?
    Mi se pare un pic aiurea....

    Am dreptate? Ma poate lamuri cineva?

    Multumesc!
    Ramane varianta franceza. Lista 29 este criteriu eliminatoriu. Pana in iunie 2010 a fost lista 38. Anul acesta poate sa devina mai scurta sau mai lunga.
    Merci!
    avatar
    axa
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 2
    Data de inscriere : 28/01/2011

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de axa Vin Ian 28, 2011 8:30 pm

    Buna ziua,
    Numele meu este Vanessa,si as vrea sa ma stabilesc in Canada impreuna cu sotul meu.....tatal meu este cetatean canadian de 20 de ani.
    As dori sa stiu pasii care trebuiesc urmati pentru acte.
    Sotul are calificare ,electrician constructii si electrotehnica,diploma pompier profesionist atesta electrician si atestat comunicatii......si eu am diploma de calificare cu atestat in confectioner incaltaminte din piele si inlocuitor de piele,si facultatea de managemnet cu licenta.
    Va multumim
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de tender Vin Ian 28, 2011 8:58 pm

    axa a scris:Buna ziua,
    Numele meu este Vanessa,si as vrea sa ma stabilesc in Canada impreuna cu sotul meu.....tatal meu este cetatean canadian de 20 de ani.
    As dori sa stiu pasii care trebuiesc urmati pentru acte.
    Sotul are calificare ,electrician constructii si electrotehnica,diploma pompier profesionist atesta electrician si atestat comunicatii......si eu am diploma de calificare cu atestat in confectioner incaltaminte din piele si inlocuitor de piele,si facultatea de managemnet cu licenta.
    Va multumim
    In ce regiune locuieste tatal tau? Ce studii are sotul? In functie de aceste detalii faci testul de autoevaluare pt ambele programe de emigrare. Gasesti pe blogul lui Paulesco toate detaliile. Alegeti varianta care vi se potriveste cel mai bine.
    avatar
    axa
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 2
    Data de inscriere : 28/01/2011

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de axa Sam Ian 29, 2011 9:25 pm


    Buna ,sunt Vanessa...tatal meu locuieste in ontario ,kitcener,si sotul meu are liceul....calificare in electrician in constructii si electrotehnica (fara bac),diploma de pommpier profesionist si post liceal - designer vestimentar.
    Va multumesc
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de tender Dum Ian 30, 2011 3:48 am

    axa a scris:
    Buna ,sunt Vanessa...tatal meu locuieste in ontario ,kitcener,si sotul meu are liceul....calificare in electrician in constructii si electrotehnica (fara bac),diploma de pommpier profesionist si post liceal - designer vestimentar.
    Va multumesc
    Daca are experienta ca electrician este OK pt programul FSW dar fara studii superioare trebuie sa castigati maxim de puncte la engleza si franceza. Este foarte greu sa obtii 16 puncte la engleza si 8 puncte la franceza. Sper sa ma insel si sa fiti asi la acest criteriu.
    gabi2ctin
    gabi2ctin
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 25
    Data de inscriere : 14/08/2010
    Varsta : 54
    Localizare :

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de gabi2ctin Dum Ian 30, 2011 9:22 am

    dap, si eu vroiam sa-ti spun ca fara o facultate ( chiar si d-asta la apelul bocancilor) o sa-ti fie greu sa obtii punctajul maxim, astia sunt hoti , vor sa fure cat mai multa inteligenta ..cu licenta !!! Very Happy
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de tender Dum Ian 30, 2011 1:52 pm

    Daca nu ai rude in Canada si nu ai o licenta de 2 bani pierzi din start 13 puncte. Sunt puncte pe care trebuie sa le obtii din "limbi". Cati mecanici, macaragii, tamplari, bucatari sau electricieni pot sa obtina nivel avansat la engleza si franceza ca sa suplineasca aceste puncte? Daca nu aveti oferta de munca(foarte greu de obtinut), studii superioare(macar AP-ul)si un nivel de cunostinte lingvistice minim intermediar, nu aveti cum sa atingeti baremul de 67 puncte pt FSW.
    avatar
    rodica
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 1
    Data de inscriere : 04/02/2011

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de rodica Vin Feb 04, 2011 4:04 pm

    Buna, cine ma ajuta si pe mine cu un raspuns?.....extrasul de cont bancar trebuie tradus in engleza pt partea federala sau poate sa ramana in romana(netradus)???? iar daca iti cere pe ultimile 3 luni trebuie neaparat sa fie acea suma de bani pe care iei o cer tot atunci in banca? sau pot fi depusi si inanite cu cateva zile de scoaterea extrasului????
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de tender Vin Feb 04, 2011 5:56 pm

    rodica a scris:Buna, cine ma ajuta si pe mine cu un raspuns?.....extrasul de cont bancar trebuie tradus in engleza pt partea federala sau poate sa ramana in romana(netradus)???? iar daca iti cere pe ultimile 3 luni trebuie neaparat sa fie acea suma de bani pe care iei o cer tot atunci in banca? sau pot fi depusi si inanite cu cateva zile de scoaterea extrasului????
    Sunt banci care emit extrasul in limba engleza(la cerere). Merita sa intrebi la banca. Mare lucru nu ar fi de tradus dar, daca ne luam dupa ghid, toate actele care nu sunt in limba engleza sau franceza trebuiesc traduse si autentificata semnatura traducatorului. Eu voi traduce extrasul... ca sa fiu sigur.
    Banii trebuie sa existe in cont in momentul in care a fost solicitat extrasul. Motivarea poate fi simpla: atunci am vandut masina si am depus banii in cont. Nu sunt sigur dar s-ar putea sa se ceara un alt extras de catre ambasada de la Bucuresti impreuna cu cazierul.
    avatar
    Patrascanu Costel
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 2
    Data de inscriere : 13/01/2011
    Varsta : 57

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Patrascanu Costel Sam Feb 05, 2011 4:41 pm

    Buna,
    Va rog spuneti-mi si mie de unde iau sau gasesc acest test IELTS?
    gabi2ctin
    gabi2ctin
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 25
    Data de inscriere : 14/08/2010
    Varsta : 54
    Localizare :

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de gabi2ctin Sam Feb 05, 2011 5:00 pm

    pai , de pe net ( vei gasi cite ceva , dar nu foarte elocvent) si de pe site-ul lor , dupa ce te inscrii la examen si le versi in visterie banutii aia multi (100 lire sterline) Smile acolo gasesti ceva mai aproape de real-ul testului , dar crede-ma ...nimic nu se compara cu realitatea!!!

    Lisning-ul si speaking-ul sunt cele mai importante , belive me, dar pentru astea nu prea ai ce sa inveti...
    lucia
    lucia
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 18
    Data de inscriere : 16/01/2011
    Localizare : bucuresti

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de lucia Dum Feb 06, 2011 1:56 pm

    Patrascanu Costel a scris:Buna,
    Va rog spuneti-mi si mie de unde iau sau gasesc acest test IELTS?

    IELTS – pt informatii (calendar inscriere/ sustinere examen, probe, taxe etc) pe website-ul oficial
    http://www.britishcouncil.org/ro/romania-examene-de-limba-engleza-ielts.htm

    pt studiu si ceea ce inseamna probele la modul practic (si cred eu, destul de aproape de `realitate` - inca nu am dat testul, doar presupun...gasesti explicit topicuri, modele de intrebari/ raspunsuri, sfaturi/ simulari/ teste reale etc) - linkul de jos (!te ajuta daca te descurci cat de cat in engleza )
    http://www.ielts-blog.com/

    o intrebare pt cei care au mai dat examenul – inteleg ca printre altele, marea problema ar fi timpul – iti spune cineva, `mai ai aveti 5 minute` si`pixul jos` sau trebuie sa stai singur cu ochii pe ceas sa nu depasesti minutele alea...\ si in cazul asta poti pierde tot punctajul pe proba respectiva?
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de tender Dum Feb 06, 2011 11:02 pm

    Te anunta cand mai ai 10 sau 5 minute iar la final iti spune sa lasi pixul jos. Nu sunt nazisti dar este bine sa nu intinzi coarda. Oricum, este bine sa respecti indicatiile lor. Cursurile Eurocor pe care le gasiti pe DC++ sunt foarte bune iar materialele IELTS sunt de 2 lei. Chiar pierzi timpul cu ele daca nu ai un nivel minim intermediar. Pt materialele IELTS gasesti un link aici pe forum(este un site rusesc)
    lucia
    lucia
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 18
    Data de inscriere : 16/01/2011
    Localizare : bucuresti

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de lucia Lun Feb 07, 2011 10:41 pm

    merci mult, tender
    ...care dintre probe ti s-au parut mai dificile?
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de tender Mar Feb 08, 2011 7:39 am

    Listening-ul ar fi cea mai grea, in sensul ca iti solicita atentia la maxim. Daca pierzi o intrebare si intri in panica este greu sa revii "la suprafata". La scris te descurci daca inveti cat mai multe texte din toate domeniile pe care sa le adaptezi situatiei cerute. Cititul este simplu iar speaking-ul este o discutie libera pe un subiect ales de "tovarasa". Nu va complicati sa folositi timpuri compuse daca nu stapaniti bine engleza si incercati sa nu va blocati.
    lucia
    lucia
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 18
    Data de inscriere : 16/01/2011
    Localizare : bucuresti

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de lucia Mar Feb 08, 2011 9:20 am

    multumesc pt informatii
    ...mai revin Smile

    king
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de tender Mier Feb 09, 2011 1:57 pm

    Sunt multi cei care au pregatit dosarul in asteptarea rezultatului la testul IELTS. Mare greseala. Verificati inainte de a trimite dosarul daca nu au aparut schimbari in formulare sau checklist. Ambele checklistu-ri trebuiesc atasate la dosar. Actele se depun o singura data chiar daca apar pe ambele checklist-uri. Bifati o singura data prezenta formularelor sau a actelor aditionale. Daca in checklist-ul pt Sydney aveti formularele, testul IELTS, copii legalizate dupa pasapoarte(nu incurcati cerintele din checklistul pt Sydney cu cel pt ambasada Bucuresti),etc si ati bifat prezenta lor nu mai bifati si in checklistul pt acte aditionale. Nu lasati nici un camp liber in formulare. Un singur camp liber atrage dupa sine reject. Pare stupid dar este cat se poate de adevarat. Respectati ordinea formularelor si a actelor aditionale asa cum este scrisa in Checklist-uri. "Tovarasii" din Canada lucreaza ca niste robotei si nu accepta abateri.
    avatar
    anamaria
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 7
    Data de inscriere : 12/02/2011

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de anamaria Sam Feb 12, 2011 5:26 pm

    BUNA ZIUA,SUNT PENTRU PRIMA DATA PE ACEST SAIT SI VREAU SA STIU CE INSEAMNA IELTS?
    gabi2ctin
    gabi2ctin
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 25
    Data de inscriere : 14/08/2010
    Varsta : 54
    Localizare :

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de gabi2ctin Sam Feb 12, 2011 8:56 pm

    IELTS - International English Language Testing System sau poate te intereseaza in ce consta examenul si cu ce se manânca....este necesar la dosarul ce se trimete prima data , costa 650 de Ron, se sustine la British Council in Bucuresti , este relevant in ceea ce priveste nivelul tau de Engleza vorbita , scrisa ,auzita si citita ....totusi nu suntem google , asa ca fii mai explicita, noi suntem o gasca de visatori aici , ne pierdem repede in amanunte ...ilumineaza-ne!!!ce vrei sa intrebi de fapt???
    avatar
    anamaria
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 7
    Data de inscriere : 12/02/2011

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de anamaria Sam Feb 12, 2011 9:04 pm

    DE FAPT,APLIC PENTRU REZIDENTA PERMANENTA IN CANADA DEOARECE SOTUL MEU ESTE CETATEAN CANADIAN,NASCUT IN ROMANIAIAR EU IMPREUNA CU FIUL MEU DIN PRIMA CASATORIE VREM SA MERGEM LA EL SI VREM SA ALEGEM CALEA CEA MAI SIGURA SI MAI RAPIDA.MULTUMESC MULT,DRAGII MEI VISATORI!!!!!!!!!!!!!!
    gabi2ctin
    gabi2ctin
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 25
    Data de inscriere : 14/08/2010
    Varsta : 54
    Localizare :

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de gabi2ctin Sam Feb 12, 2011 9:56 pm

    atunci ai nevoie de sfatul domnului nostru GURU ..Paulesco, el le stie pe toate si ne invata si pe noi ....Bafta!!! Sad

    Continut sponsorizat


    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 22 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mier Mai 08, 2024 6:07 am