Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


+95
tt
miri2005
calinv
MIRCEA TICAR
gabitzuk
elenuvsky
ANY
ferra22
cocomobilu
sorynacio
gyyyanyyy
pcristiandan
FLY
rodicaabc
cristidusa
AndreiMedias
roberto78
inbox73
veracostelas
anamaria
lucia
rodica
axa
costinmindru
razvan83
Patrascanu Costel
adrianamurafa
cristina_r
KLAUDIA
afm
miha_m
iulia12
TheMastersgrup
DanaMi
dyadya
tender
nicu
dante
annaz274
omiduta
cosmincutean
bubut
cornei
Minzu Catalin
magdut
avrambogdanst
deheflo
liviu_n33
laurentiu_state
gabi2ctin
lili
bogdanduz
popescuasali
LLMister
ana1405
ALICEc
paula simionescu
maria.cernescu
iuliansoim
serkan77
ciprian.du
lakozoltan
cosb_1981
camel
kiki31
Cecivlad
sorin200931
larisa.diaconu
Androspat
mi
dorimircea
ileanac
pitic1234
radugabriel
ElGreko
octombrie_2009
LAVI
juventinu
Cree
luci18
genius
lupe
cnemes
worker
dorina
curioasa
corina
anaalex5
ioana tripon
florikika2004
evelyne
topolino
fragi9b
columbo
paulesco
99 participanți

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Dum Iul 04, 2010 8:57 pm

    Cree a scris:
    paulesco a scris:Era destinat lui Cree

    scuze
    No prob.
    avatar
    kiki31
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 2
    Data de inscriere : 04/07/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de kiki31 Dum Iul 04, 2010 9:15 pm

    Buna seara,sunt asistent medical generalist cu experienta in domeniu 6 ani,casatorita cu 2 copii si insarcinata cu al treilea,cunostinte de limba engleza la nivel mediu si as dorii sa emigrez in partea engleza a canadei impreuna cu familia.Credeti ca vreo sansa? Am 32 de ani.
    Multumesc
    avatar
    Cecivlad
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 11
    Data de inscriere : 27/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Cecivlad Dum Iul 04, 2010 9:38 pm

    paulesco a scris:
    Pt domeniul de formare si vechimea in munca veti primi puncte pretioase la evaluarea dosarului. Legislatia canadiana difera total de modelul european.
    Va sugerez sa completati testul de autoevaluare pt programul "Quebec" si daca rezultatul este pozitiv incepeti sa strangeti actele si formularele pt primul dosar.

    Mai am o intrebare foarte importanta. Sotul meu a avut cazier si si-a facut reabilitarea acum 4 ani. Este vreo regula cu privire la acest aspect?
    E o piedica in a obtine viza? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Dum Iul 04, 2010 11:20 pm

    Cecivlad a scris:
    paulesco a scris:
    Pt domeniul de formare si vechimea in munca veti primi puncte pretioase la evaluarea dosarului. Legislatia canadiana difera total de modelul european.
    Va sugerez sa completati testul de autoevaluare pt programul "Quebec" si daca rezultatul este pozitiv incepeti sa strangeti actele si formularele pt primul dosar.

    Mai am o intrebare foarte importanta. Sotul meu a avut cazier si si-a facut reabilitarea acum 4 ani. Este vreo regula cu privire la acest aspect?
    E o piedica in a obtine viza? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

    Despre reabilitare aici
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Dum Iul 04, 2010 11:47 pm

    larisa.diaconu a scris:buna,
    intrebare:testul ielts este obligatoriu, dra daca demonstrezi ca ai terminat liceul de limbi straine + ai lucrat in invatamant 1 an scolar, mai este nevoie de acest test ielts? daca da, aveti idee cat costa ?
    Testul IELTS este obligatoriu fara exceptii conform noilor reglementari:
    10. What changes are you making to the language
    requirements?


    Under the changes to the Federal Skilled Worker Program and the
    Canadian Experience Class, all new applicants are required to include
    the results of an English or French language test as part of their
    application.

    Previously, applicants also had the option of proving their
    language ability via a written submission. The written submission was
    intended for people whose first language was English or French.
    However, non-native English and French speakers frequently used this
    option, making it difficult for visa officers to perform an accurate
    assessment of the applicant’s true language ability. As a result CIC
    now only accepts designated third-party language tests as proof of
    language ability.

    11. Are any applicants exempt from the mandatory
    language test? What about applicants from English or French speaking
    countries? Why would someone from England need to take an English
    test, for example?


    There are no exceptions to this rule. We want to ensure that all
    applicants are evaluated against the same standards, no matter what
    their language of origin, nationality or ethnicity.

    12. When did this change come into effect?

    The change applies to all federal skilled worker and Canadian
    Experience Class applications received on or after June 26th, 2010.
    avatar
    Cecivlad
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 11
    Data de inscriere : 27/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Cecivlad Lun Iul 05, 2010 12:07 am

    paulesco a scris:
    Despre reabilitare aici

    Am citit si va multumesc , dar sotul meu are reabilitarea facuta de 5 ani, aici in Romania. Sa inteleg ca mai trebuie una facuta si pt emigrarea in Canada?
    Nu inteleg din moment ce cazierul este curat dupa reabilitarea judecatorasca de ce ar mai fi nevoie de inca una......
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Lun Iul 05, 2010 10:45 am

    Cecivlad a scris:
    paulesco a scris:
    Despre reabilitare aici

    Am citit si va multumesc , dar sotul meu are reabilitarea facuta de 5 ani, aici in Romania. Sa inteleg ca mai trebuie una facuta si pt emigrarea in Canada?
    Nu inteleg din moment ce cazierul este curat dupa reabilitarea judecatorasca de ce ar mai fi nevoie de inca una......
    Daca in cazier nu se specifica nimic nu vor fi probleme. Daca apar comentarii atunci vor verifica.
    avatar
    camel
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 3
    Data de inscriere : 01/07/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de camel Lun Iul 05, 2010 1:59 pm

    Bun gasit!...
    as avea o intrebare: daca lucrez in administratia publica de peste 15 ani iar facultatea pe care o termin este administratie publica -specializarea drept ,mi se va cere acel an de experienta pentru specializarea in care termin facultatea sau se va tine cont de cei peste 15 ani de administratie?
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Lun Iul 05, 2010 2:08 pm

    camel a scris:Bun gasit!...
    as avea o intrebare: daca lucrez in administratia publica de peste 15 ani iar facultatea pe care o termin este administratie publica -specializarea drept ,mi se va cere acel an de experienta pentru specializarea in care termin facultatea sau se va tine cont de cei peste 15 ani de administratie?
    Trebuie sa demonstrati cu acte ca aveti experienta profesionala in domeniul in care ati terminat studiile.
    avatar
    camel
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 3
    Data de inscriere : 01/07/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de camel Lun Iul 05, 2010 2:22 pm

    Revin, cred ca nu m-am facut suficient de inteleasa.....15 ani de administratie sunt inscrisi in cartea de munca acesta a fost si motivul pentru care am dorit sa fac aceasta facultate-Administratie Publica-specializarea Drept...ideea era ,daca dupa terminarea facultatii mi se va cere acel an de vechime in specialitatea in care termin facultatea sau se tine cont de cei 15 ani....am si niste cursuri de formare in urma carora am obtinut o diploma avizata de Ministerul Invatamantului de Secretariat si Relatii Publice.
    multumesc pentru rabdarea de am raspunde...
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Lun Iul 05, 2010 3:22 pm

    camel a scris:Revin, cred ca nu m-am facut suficient de inteleasa.....15 ani de administratie sunt inscrisi in cartea de munca acesta a fost si motivul pentru care am dorit sa fac aceasta facultate-Administratie Publica-specializarea Drept...ideea era ,daca dupa terminarea facultatii mi se va cere acel an de vechime in specialitatea in care termin facultatea sau se tine cont de cei 15 ani....am si niste cursuri de formare in urma carora am obtinut o diploma avizata de Ministerul Invatamantului de Secretariat si Relatii Publice.
    multumesc pentru rabdarea de am raspunde...
    Nu reusesc sa ma fac inteles. Daca experienta profesionala corespunde cu studiile atunci totul este OK! Daca nu atunci devine KO! Inteleg ca lucrati in Politie. Atunci studiile sunt OK!
    Exagerez dar daca am terminat ASE-ul si am lucrat brutar nu voi primi puncte la evaluarea dosarului.
    Cand este vorba de "nuante" atunci trebuie sa cautati in NOC specificatiile (jobului din Canada) care se potrivesc cu atributiunile pe care le aveti la actualul sau fostul loc de munca. Numai dv si cei de la personal sau resurse umane stiu daca postul in care lucrati necesita studiile pe care le-ati finalizat.
    In Romania poti sa ai studii tehnice(inginer sau chimist) si sa ocupi functia de director de marketing. Deci nu ai experienta ca inginer sau chimist iar experienta nu este acoperita de studii.
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Lun Iul 05, 2010 3:37 pm

    kiki31 a scris:Buna seara,sunt asistent medical generalist cu experienta in domeniu 6 ani,casatorita cu 2 copii si insarcinata cu al treilea,cunostinte de limba engleza la nivel mediu si as dorii sa emigrez in partea engleza a canadei impreuna cu familia.Credeti ca vreo sansa? Am 32 de ani.
    Multumesc
    Mai este un mesaj asemanator. Cautati codul 3233 in NOC-ul canadian aici Codul se introduce in casuta de cautare in stanga-jos
    avatar
    kiki31
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 2
    Data de inscriere : 04/07/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de kiki31 Lun Iul 05, 2010 3:50 pm

    Multumesc pentru raspuns.
    avatar
    Cecivlad
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 11
    Data de inscriere : 27/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Cecivlad Lun Iul 05, 2010 8:46 pm

    Astazi am primti raspuns dupa depunerea selectiei si am fost invitata la interviu fiind obligata sa achit o taxa procesare cerere: 690 Dolari Canadieni sau echivalentul in RON la cursul zilei (2.800 lei).
    Nu am auzit pe nimeni sa precizeze ca mai trebuie si aceasta taxa. Stie cineva ce reprezinta ?
    Tinand cont de experienta mea ca avocat care nu este cautata in Canada pe partea engleza, acum stau si ma intreb ce sa fac? Platesc si risc 99% sa nu fiu acceptata sau dau inapoi? Am fost programata la interviu pe 13 iulie si sunt intr-o mare dilema.
    dorina
    dorina
    consilier emigrare
    consilier emigrare


    Mesaje : 120
    Data de inscriere : 22/11/2009
    Localizare : Laval

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de dorina Lun Iul 05, 2010 9:55 pm

    Cecivlad a scris:Astazi am primti raspuns dupa depunerea selectiei si am fost invitata la interviu fiind obligata sa achit o taxa procesare cerere: 690 Dolari Canadieni sau echivalentul in RON la cursul zilei (2.800 lei).
    Nu am auzit pe nimeni sa precizeze ca mai trebuie si aceasta taxa. Stie cineva ce reprezinta ?
    Tinand cont de experienta mea ca avocat care nu este cautata in Canada pe partea engleza, acum stau si ma intreb ce sa fac? Platesc si risc 99% sa nu fiu acceptata sau dau inapoi? Am fost programata la interviu pe 13 iulie si sunt intr-o mare dilema.
    Este raspunsul dupa primul dosar, cel trimis in Sydney?
    Dupa noile schimbari numeni nu stie care sunt cerintele pt Dosarul Bucuresti.
    Te rog sa dai detalii. Cand ai trimis primul dosar?
    Normal ar fi trebuiet sa fie doar taxa de rezidenta permanenta.
    avatar
    Cecivlad
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 11
    Data de inscriere : 27/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Cecivlad Lun Iul 05, 2010 10:00 pm

    dorina a scris:
    Este raspunsul dupa primul dosar, cel trimis in Sydney?

    Nu, este primul interviu.
    Am completat formularul acela online si acum am fost selectata la interviu in vederea completarii primului dosar PENTRU sydney. Abia cum incep sa strang actele, dupa interviul ce va avea loc pe 13 iulie.
    dorina
    dorina
    consilier emigrare
    consilier emigrare


    Mesaje : 120
    Data de inscriere : 22/11/2009
    Localizare : Laval

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de dorina Lun Iul 05, 2010 10:01 pm

    Cecivlad a scris:
    dorina a scris:
    Este raspunsul dupa primul dosar, cel trimis in Sydney?

    Nu, este primul interviu.
    Am completat formularul acela online si acum am fost selectata la interviu in vederea completarii primului dosar PENTRU sydney. Abia cum incep sa strang actele, dupa interviul ce va avea loc pe 13 iulie.
    Cumva aplici prin firma?
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Lun Iul 05, 2010 10:19 pm

    dorina a scris:
    Cecivlad a scris:
    dorina a scris:
    Este raspunsul dupa primul dosar, cel trimis in Sydney?

    Nu, este primul interviu.
    Am completat formularul acela online si acum am fost selectata la interviu in vederea completarii primului dosar PENTRU sydney. Abia cum incep sa strang actele, dupa interviul ce va avea loc pe 13 iulie.
    Cumva aplici prin firma?
    Din cate inteleg cred ca a completat un formular pe un site de consiliere. Taxa pt primul dosar se plateste prin cec bancar sau card si se trimite impreuna cu primul dosar.
    Te rog sa dai detalii. Cum ai primit raspunsul?
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Lun Iul 05, 2010 11:18 pm

    Este firma de consiliere. Fiecare procedeaza cum doreste dar banii se dau doar pt completarea formularelor. Cu un pic de rabdare si atentie puteti sa faceti singuri. Nu vreau sa intru in polemica pe aceasta tema. Fiecare isi foloseste banii si timpul cum vrea.
    Concluzia: nu este nimic oficial. Este o suma perceputa de firma in cauza. Trebuie sa dati o cautare pe google sa vedeti cati sunt multumiti de serviciile firmelor de consultanta.
    avatar
    Cecivlad
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 11
    Data de inscriere : 27/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Cecivlad Lun Iul 05, 2010 11:22 pm

    paulesco a scris:Este firma de consiliere. Fiecare procedeaza cum doreste dar banii se dau doar pt completarea formularelor. Cu un pic de rabdare si atentie puteti sa faceti singuri. Nu vreau sa intru in polemica pe aceasta tema. Fiecare isi foloseste banii si timpul cum vrea.
    Concluzia: nu este nimic oficial. Este o suma perceputa de firma in cauza. Trebuie sa dati o cautare pe google sa vedeti cati sunt multumiti de serviciile firmelor de consultanta.

    Va multumesc enorm, nu voi da curs invitatiei ptr ca exact acest lucru vroiam sa il evit.
    Cred ca am pregatirea necesara sa completez niste formulare. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
    avatar
    sorin200931
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 45
    Data de inscriere : 23/05/2010
    Varsta : 50
    Localizare : PITESTI

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de sorin200931 Mar Iul 06, 2010 7:39 pm

    Buna Paulesco,ai zis ca ,cadrele militare beneficiaza de un tratament preferential,si pe de alta parte ca timpi de verificare duc uneori la repetarea medicalelor. Poti fi mai explicit???? MULTUMESC. Si in CV ce mai trebuie scris ca noi avem caracterizari de la locul de munca,ce alceva mai trebuie scris ????
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Mar Iul 06, 2010 11:31 pm

    sorin200931 a scris:Buna Paulesco,ai zis ca ,cadrele militare beneficiaza de un tratament preferential,si pe de alta parte ca timpi de verificare duc uneori la repetarea medicalelor. Poti fi mai explicit???? MULTUMESC. Si in CV ce mai trebuie scris ca noi avem caracterizari de la locul de munca,ce alceva mai trebuie scris ????
    CV-ul trebuie sa fie unul normal, identic cu unul pe care-l depui pt angajare. Este cerut si trebuie atasat la dosar.
    Pt cadrele medicale se fac verificari suplimentare. Nu se stie daca aplicantul a avut acces la informatii secrete. De multe ori se fac medicalele dar nu se primeste scrisoarea pt trimiterea pasapoartelor pt aplicarea vizei. Cum medicalele sunt valabile 1 an rezulta faptul ca sunt aplicanti care au asteptat mai mult de un an. Fiecare cu norocul lui. Nu este o regula dar trebuie sa va incarcati cu multa rabdare.
    avatar
    cosb_1981
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 3
    Data de inscriere : 11/07/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty un incepator

    Mesaj Scris de cosb_1981 Dum Iul 11, 2010 4:15 pm

    salutare,
    sunt la primul contact cu aceasta idee de emigrare.
    daca nu ma regasesc in nicuna din meseriile/ariile de activitate din lista, exista alta sansa de a munci in canada?
    multumesc
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Dum Iul 11, 2010 7:43 pm

    cosb_1981 a scris:salutare,
    sunt la primul contact cu aceasta idee de emigrare.
    daca nu ma regasesc in nicuna din meseriile/ariile de activitate din lista, exista alta sansa de a munci in canada?
    multumesc
    Alegeti alt program de emigrare: Quebec selected skilled worker sau Self Employed.
    avatar
    cosb_1981
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 3
    Data de inscriere : 11/07/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de cosb_1981 Dum Iul 11, 2010 10:23 pm

    multumesc pentru sprijin, raman in continuare increzator.
    pe scurt, va retin cu o intrebare:eu lucrez in domeniul auto (consilier vanzari) si prietena mea(concubina , mai exact, dat fiind ca avem aceeasi adresa in buletin),activeaza in domeniul bancar-ofiter operatiuni.
    care ar fii sansele sa obtinem un contract aplicand direct la angajatorii din canada sau daca partea de vanzari, respectiv banci sunt incluse in alte programe.
    credeti ca optand pentru una din cele doua variante propuse sunt sanse de reusita?
    limba engleza se afla la un nivel mediu spre avansat, in schimb franceza este la nivelul de incepator.
    multumesc frumos

    Continut sponsorizat


    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 7 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Apr 26, 2024 7:35 pm