Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


+95
tt
miri2005
calinv
MIRCEA TICAR
gabitzuk
elenuvsky
ANY
ferra22
cocomobilu
sorynacio
gyyyanyyy
pcristiandan
FLY
rodicaabc
cristidusa
AndreiMedias
roberto78
inbox73
veracostelas
anamaria
lucia
rodica
axa
costinmindru
razvan83
Patrascanu Costel
adrianamurafa
cristina_r
KLAUDIA
afm
miha_m
iulia12
TheMastersgrup
DanaMi
dyadya
tender
nicu
dante
annaz274
omiduta
cosmincutean
bubut
cornei
Minzu Catalin
magdut
avrambogdanst
deheflo
liviu_n33
laurentiu_state
gabi2ctin
lili
bogdanduz
popescuasali
LLMister
ana1405
ALICEc
paula simionescu
maria.cernescu
iuliansoim
serkan77
ciprian.du
lakozoltan
cosb_1981
camel
kiki31
Cecivlad
sorin200931
larisa.diaconu
Androspat
mi
dorimircea
ileanac
pitic1234
radugabriel
ElGreko
octombrie_2009
LAVI
juventinu
Cree
luci18
genius
lupe
cnemes
worker
dorina
curioasa
corina
anaalex5
ioana tripon
florikika2004
evelyne
topolino
fragi9b
columbo
paulesco
99 participanți

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    avatar
    Androspat
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 1
    Data de inscriere : 29/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Androspat Joi Iul 01, 2010 12:01 pm

    Important!!!
    Pentru cei ce vor sa plece in parte engleza au intervenit careva schimbar. Detalii vedeti aici:
    http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-who-instructions.asp

    Pe scurt, lista celor 38 meserii prioritare s-a trasnformat in 29

    Note: If you are applying under one of the 29 eligible
    occupations, as of June 26, 2010, a maximum of 20,000 Federal Skilled
    Worker applications will be considered for processing in the following
    12 months. Within the 20,000 cap, a maximum of 1,000 Federal Skilled
    Worker applications per eligible occupation will be considered for
    processing each year.
    dorina
    dorina
    consilier emigrare
    consilier emigrare


    Mesaje : 120
    Data de inscriere : 22/11/2009
    Localizare : Laval

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de dorina Joi Iul 01, 2010 12:34 pm

    Androspat a scris:Important!!!
    Pentru cei ce vor sa plece in parte engleza au intervenit careva schimbar. Detalii vedeti aici:
    http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-who-instructions.asp

    Pe scurt, lista celor 38 meserii prioritare s-a trasnformat in 29

    Note: If you are applying under one of the 29 eligible
    occupations, as of June 26, 2010, a maximum of 20,000 Federal Skilled
    Worker applications will be considered for processing in the following
    12 months. Within the 20,000 cap, a maximum of 1,000 Federal Skilled
    Worker applications per eligible occupation will be considered for
    processing each year.
    Uneori graba nu strica treaba. Peste cateva luni poate vor fi doar 12.
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Joi Iul 01, 2010 4:40 pm

    De acum se va numi lista 29. Sper sa nu mai "intinereasca".
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Joi Iul 01, 2010 5:10 pm

    Alta schimbare importanta este obligativitatea testului IELTS de la dosarul Sydney.
    Language
    Unless you have taken an approved test or tests to
    assess your proficiency in English or French, you should not
    submit an application.
    For this reason, your answer to this question should be “yes”.
    If you answer “no”, and you do not submit the
    results of the assessment of your official language proficiency, your
    application will be returned to you as incomplete.

    Suficient de clar?
    avatar
    pitic1234
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 3
    Data de inscriere : 13/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de pitic1234 Joi Iul 01, 2010 6:55 pm

    Conditia asta e valabila si pt varianta de aplicare ca SELF EMPLOYED?

    Pt ca eu mi-am depus D1 luni, 28 iunie, si inca nu am primit vreun raspuns de la ambasada.
    Am facut insa mentiunea ca sunt programat la IELTS pe 17 iulie.

    Ce parere aveti?
    Credeti ca-mi vor respinge aplicatia?
    avatar
    octombrie_2009
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 28
    Data de inscriere : 07/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de octombrie_2009 Joi Iul 01, 2010 8:06 pm

    daca nu ma regasesc in nici una din job-urile din noua lista mai are rost sa trimit dosarul, cred ca nu !?
    cati romani au reusit sa-si gaseasca din tara un job in Canada si cu ce profesii?
    cred ca asta ar ramane ultima speranta ca sa ajung acolo, nu?
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Joi Iul 01, 2010 8:52 pm

    pitic1234 a scris:Conditia asta e valabila si pt varianta de aplicare ca SELF EMPLOYED?

    Pt ca eu mi-am depus D1 luni, 28 iunie, si inca nu am primit vreun raspuns de la ambasada.
    Am facut insa mentiunea ca sunt programat la IELTS pe 17 iulie.

    Ce parere aveti?
    Credeti ca-mi vor respinge aplicatia?

    Se aplica incepand cu 26 iunie.
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Joi Iul 01, 2010 8:53 pm

    octombrie_2009 a scris:daca nu ma regasesc in nici una din job-urile din noua lista mai are rost sa trimit dosarul, cred ca nu !?
    cati romani au reusit sa-si gaseasca din tara un job in Canada si cu ce profesii?
    cred ca asta ar ramane ultima speranta ca sa ajung acolo, nu?
    Poate gasesti ceva pe programul Quebec. Slabe sperante sa obtii un contract de munca.
    avatar
    octombrie_2009
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 28
    Data de inscriere : 07/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de octombrie_2009 Vin Iul 02, 2010 8:27 pm

    va scriu cateva randuri referitoare la situatia mea si va rog sa-mi spuneti parerea voastra referitoare la sansele noastre de a obtine viza in partea engleza.
    eu voi fi aplicantul principal (casatorita si o fetita de aproape 9 luni), si eu si sotul avem mastere in management si securitatea si sanatatea in munca, printre altele am experienta in asigurari de aproape 7 ani (vanzare si coordonare) si sotul meu are rude in Canada. dupa un calcul facut pe site-ul oficial as ajunge la 76 de puncte.
    problema este ca in asigurari, in lista noua nu sunt mentionati decat cei care se ocupa de daune - lucru pe care eu nu l-am facut in asigurari.
    in schimb, in regiunea Ontario, am cautat pe site-urile cu job-uri si nu ar fi o problema in gasirea unui loc de munca.
    intrebarea este daca cei care analizeaza dosarul iau in calcul atat celelate criterii (adaptabilitate, varsta, educatie etc) cat si regiunea unde vrei sa te stabilesti si posibilitatile de a te angaja cu experienta de care dai dovada sau nu se abat sub nici o forma de la acea "lista 29"
    in Quebec, in schimb, job-urile in asigurari sunt cautate, dar cer acreditare obtinuta acolo sau cursuri recunoscute de catre ei.
    ce ati face in situatia mea, unde ati aplica?
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Vin Iul 02, 2010 11:23 pm

    Criteriul "experienta profesionala" este eliminatoriu. Daca nu va regasiti in macabra si mereu tanara lista de meserii pt programul federal aplicati pt "partea franceza". Cu viza "in buzunar" nu va opreste nimeni sa va stabiliti in alta regiune.
    avatar
    larisa.diaconu
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 1
    Data de inscriere : 13/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty testul ielts obligatoriu?

    Mesaj Scris de larisa.diaconu Sam Iul 03, 2010 9:37 am

    buna,
    intrebare:testul ielts este obligatoriu, dra daca demonstrezi ca ai terminat liceul de limbi straine + ai lucrat in invatamant 1 an scolar, mai este nevoie de acest test ielts? daca da, aveti idee cat costa ?
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Sam Iul 03, 2010 10:59 am

    larisa.diaconu a scris:buna,
    intrebare:testul ielts este obligatoriu, dra daca demonstrezi ca ai terminat liceul de limbi straine + ai lucrat in invatamant 1 an scolar, mai este nevoie de acest test ielts? daca da, aveti idee cat costa ?
    Daca nu esti vorbitor nativ de limba engleza sau nu poti demonstra ca ai lucrat minim un an intr-o tara in care limba oficiala este engleza si la locul de munca erai nevoit sa comunici in engleza sau nu ai urmat cursurile unei forme de invatamant in limba engleza sau din diplome sau certificate, atestate nu reiese clar ca studiile au fost facute numai in engleza, atunci testul IELTS este obligatoriu.
    Gasesti aici toate detaliile.


    Ultima editare efectuata de catre paulesco in Dum Iul 04, 2010 8:45 pm, editata de 1 ori
    avatar
    sorin200931
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 45
    Data de inscriere : 23/05/2010
    Varsta : 49
    Localizare : PITESTI

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de sorin200931 Sam Iul 03, 2010 9:04 pm

    Buna Paulesco,noi suntem aproape de finalul dosarului pentru Viena, mai avem de tradus evaluarea apartamentului,si cadasrtul apartamentului am inteles ca trebuie si acesta.Suntem putin nelamuriti cu citeva probleme : 1-nu am facut CV direct in limba franceza dar avem caracterizari de la locul de munca .2.- la autoevaluare am iesit cam la limita am punctat amindoi nivel intermediar ambele limbi respectiv franceza intermediar-7,engleza intermediar-5, si adevarul este ca nu ne descurcam inca cu limba franceza ne -o cere testul???.3-tot la autoevaluare sotia a iesit mai bine la punctaj si ne gindeam sa completeze ca aplicant principal, nu gasin ce are pe diplome profesia in ordinul profesional .Bacalaureatul la terminat in domeniul mecanic specialitate profesionala-mecanoenergetician dar nu a profesat deloc. Poate ne spui daca se regaseste aceasta meserie.A mai terminat o scoala postliceala de doi ani fiind declarat agent vamal si domeniul economiv dar la fel nu a profesat,poate ne ajuti si cu acest domeniu si cite punce ar obtine??Insa are experienta in munca de peste 10ani cartea de munca o dovedeste-montator subansamle mai exact partea de fire electrice adica toata partea electrica la BMW si AUDI.Eu sunt cadru militar de la 18 ani fara o calificare am terminat facultatea de drept si acum lucrez in invatamintul militar si nu cred ca an sanse ca aplicant principal desi poate am un atu ca am fost in Canada in 1997,America in 2003 ,Mexic de doua ori, Australia de doua ori se ia in consideratie eu am pus la dosar si copii dupa vize legalizate.A citeva cursuri facute pe linie militara sunt cunva valabile la dosar??? PAULESCO te rog sa tratezi ca atare aceste intrebari si pareri, stiu ca sunt cam multe dar astept pentu fiecare cite un raspuns. MULTUMESC
    Cree
    Cree
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 17
    Data de inscriere : 02/06/2010
    Varsta : 36
    Localizare : Brasov

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Cree Dum Iul 04, 2010 11:15 am

    Am urcat iar materialele engleze + cu ajutorul unei colege de aici si testele IELTS

    succes




    http://dl.transfer.ro/transfer_ro-02jul-6a495c7779d0d8.zip


    http://dl.transfer.ro/transfer_ro-03jul-a30e4dce150830c.zip


    http://dl.transfer.ro/transfer_ro-03jul-2d449a45d6a477.zip


    http://dl.transfer.ro/transfer_ro-03jul-a597d23027189651.zip


    testul IELTS (audio + doc)
    http://dl.transfer.ro/transfer_ro-03jul-d52f9fb59b1b11bd.zip
    avatar
    Cecivlad
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 11
    Data de inscriere : 27/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Cecivlad Dum Iul 04, 2010 7:17 pm

    Cree a scris:
    testul IELTS (audio + doc)

    Buna ziua, aveti idee cat costa acest test? in urma lui primim un certificat sau diploma?
    Eu de meserie sunt avocat si am lucrat ca jurist in ultimii 5 ani. Nu am gasit asa ceva pe lista "celor 29".
    Din ce am citit daca nu te regasesti in lista ca job nu ai nici o sansa. Mai exista si alta metoda de emigrare sau astea sunt singurele doua?
    Va multumesc.
    Cree
    Cree
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 17
    Data de inscriere : 02/06/2010
    Varsta : 36
    Localizare : Brasov

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Cree Dum Iul 04, 2010 8:08 pm

    Cecivlad a scris:
    Cree a scris:
    testul IELTS (audio + doc)

    Buna ziua, aveti idee cat costa acest test? in urma lui primim un certificat sau diploma?
    Eu de meserie sunt avocat si am lucrat ca jurist in ultimii 5 ani. Nu am gasit asa ceva pe lista "celor 29".
    Din ce am citit daca nu te regasesti in lista ca job nu ai nici o sansa. Mai exista si alta metoda de emigrare sau astea sunt singurele doua?
    Va multumesc.


    Gasesti aici pretul si info Aici


    Ultima editare efectuata de catre Cree in Dum Iul 04, 2010 8:49 pm, editata de 1 ori
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Dum Iul 04, 2010 8:12 pm

    Folositi link-uri ascunse de cuvinte. Oficialitatile canadiene nu agreaza forumurile cu acest subiect si se straduiesc sa le inchida
    avatar
    Cecivlad
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 11
    Data de inscriere : 27/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Cecivlad Dum Iul 04, 2010 8:15 pm

    paulesco a scris:Folositi link-uri ascunse de cuvinte. Oficialitatile canadiene nu agreaza forumurile cu acest subiect si se straduiesc sa le inchida

    imi cer scuze dar nu inteleg ce vreti sa spuneti
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Dum Iul 04, 2010 8:16 pm

    Era destinat lui Cree
    avatar
    Cecivlad
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 11
    Data de inscriere : 27/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Cecivlad Dum Iul 04, 2010 8:29 pm

    Ok, revin cu intrebarile:
    Eu de meserie sunt avocat si am lucrat ca jurist in ultimii 5 ani. Nu am gasit asa ceva pe lista "celor 29".
    Din
    ce am citit daca nu te regasesti in lista ca job nu ai nici o sansa.
    Mai exista si alta metoda de emigrare sau astea sunt singurele doua?
    Va multumesc.
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Dum Iul 04, 2010 8:34 pm

    sorin200931 a scris:Buna Paulesco,noi suntem aproape de finalul dosarului pentru Viena, mai avem de tradus evaluarea apartamentului,si cadasrtul apartamentului am inteles ca trebuie si acesta.Suntem putin nelamuriti cu citeva probleme : 1-nu am facut CV direct in limba franceza dar avem caracterizari de la locul de munca .2.- la autoevaluare am iesit cam la limita am punctat amindoi nivel intermediar ambele limbi respectiv franceza intermediar-7,engleza intermediar-5, si adevarul este ca nu ne descurcam inca cu limba franceza ne -o cere testul???.3-tot la autoevaluare sotia a iesit mai bine la punctaj si ne gindeam sa completeze ca aplicant principal, nu gasin ce are pe diplome profesia in ordinul profesional .Bacalaureatul la terminat in domeniul mecanic specialitate profesionala-mecanoenergetician dar nu a profesat deloc. Poate ne spui daca se regaseste aceasta meserie.A mai terminat o scoala postliceala de doi ani fiind declarat agent vamal si domeniul economiv dar la fel nu a profesat,poate ne ajuti si cu acest domeniu si cite punce ar obtine??Insa are experienta in munca de peste 10ani cartea de munca o dovedeste-montator subansamle mai exact partea de fire electrice adica toata partea electrica la BMW si AUDI.Eu sunt cadru militar de la 18 ani fara o calificare am terminat facultatea de drept si acum lucrez in invatamintul militar si nu cred ca an sanse ca aplicant principal desi poate am un atu ca am fost in Canada in 1997,America in 2003 ,Mexic de doua ori, Australia de doua ori se ia in consideratie eu am pus la dosar si copii dupa vize legalizate.A citeva cursuri facute pe linie militara sunt cunva valabile la dosar??? PAULESCO te rog sa tratezi ca atare aceste intrebari si pareri, stiu ca sunt cam multe dar astept pentu fiecare cite un raspuns. MULTUMESC
    Daca nu ai vechime 1 an in domeniul in care esti calificat nu vei primi puncte pt criteriul experienta profesionala.Daca primiti raspuns pozitiv atunci cand impuneti un nivel ridicat la criteriul competente lingvistice inseamna ca asta este salvarea voastra. Trebuie sa aveti rezultatele testelor de limba engleza si franceza echivalente cu nivelul intermediar.
    Trebuie sa atasati si un CV. Caracterizarea este utila si in Canada.
    Pt intrarile in Canada veti primi puncte la evaluarea dosarului.
    Nu poate primi un certificat de calificare de la locul de munca ca electrician auto? Ar fi util.
    Trebuie sa va incarcati cu multa rabdare. Cadrele militare "beneficiaza" de un tratament "preferential". Timpii de verificare duc uneori la repetarea medicalelor.
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Dum Iul 04, 2010 8:43 pm

    Cecivlad a scris:Ok, revin cu intrebarile:
    Eu de meserie sunt avocat si am lucrat ca jurist in ultimii 5 ani. Nu am gasit asa ceva pe lista "celor 29".
    Din
    ce am citit daca nu te regasesti in lista ca job nu ai nici o sansa.
    Mai exista si alta metoda de emigrare sau astea sunt singurele doua?
    Va multumesc.
    Pt domeniul de formare si vechimea in munca veti primi puncte pretioase la evaluarea dosarului. Legislatia canadiana difera total de modelul european.
    Va sugerez sa completati testul de autoevaluare pt programul "Quebec" si daca rezultatul este pozitiv incepeti sa strangeti actele si formularele pt primul dosar.
    avatar
    Cecivlad
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 11
    Data de inscriere : 27/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Cecivlad Dum Iul 04, 2010 8:46 pm

    paulesco a scris:
    Pt domeniul de formare si vechimea in munca veti primi puncte pretioase la evaluarea dosarului. Legislatia canadiana difera total de modelul european.
    Va sugerez sa completati testul de autoevaluare pt programul "Quebec" si daca rezultatul este pozitiv incepeti sa strangeti actele si formularele pt primul dosar.

    Multumesc , deci trebuie sa invat franceza, dar daca ma duc in Quebec am sanse sa plec dupa aceea in Toronto unde am prieteni? Sau sunt obligata sa raman acolo pentru o perioada de timp?
    Cree
    Cree
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 17
    Data de inscriere : 02/06/2010
    Varsta : 36
    Localizare : Brasov

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Cree Dum Iul 04, 2010 8:51 pm

    paulesco a scris:Era destinat lui Cree

    scuze
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Dum Iul 04, 2010 8:56 pm

    Puteti sa aterizati unde doriti. Viza este data de guvernul canadian indiferent de programul la care ati aplicat. Dosarul 2 din "Programul Quebec" urmeaza acelasi traseu cu programul Federal Skilled Workers

    Continut sponsorizat


    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 6 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Mar 28, 2024 7:21 pm