Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


+95
tt
miri2005
calinv
MIRCEA TICAR
gabitzuk
elenuvsky
ANY
ferra22
cocomobilu
sorynacio
gyyyanyyy
pcristiandan
FLY
rodicaabc
cristidusa
AndreiMedias
roberto78
inbox73
veracostelas
anamaria
lucia
rodica
axa
costinmindru
razvan83
Patrascanu Costel
adrianamurafa
cristina_r
KLAUDIA
afm
miha_m
iulia12
TheMastersgrup
DanaMi
dyadya
tender
nicu
dante
annaz274
omiduta
cosmincutean
bubut
cornei
Minzu Catalin
magdut
avrambogdanst
deheflo
liviu_n33
laurentiu_state
gabi2ctin
lili
bogdanduz
popescuasali
LLMister
ana1405
ALICEc
paula simionescu
maria.cernescu
iuliansoim
serkan77
ciprian.du
lakozoltan
cosb_1981
camel
kiki31
Cecivlad
sorin200931
larisa.diaconu
Androspat
mi
dorimircea
ileanac
pitic1234
radugabriel
ElGreko
octombrie_2009
LAVI
juventinu
Cree
luci18
genius
lupe
cnemes
worker
dorina
curioasa
corina
anaalex5
ioana tripon
florikika2004
evelyne
topolino
fragi9b
columbo
paulesco
99 participanți

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    avatar
    lupe
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 6
    Data de inscriere : 29/05/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de lupe Sam Mai 29, 2010 7:37 pm

    multam,dar ce sanse avem sa ne gasim un loc de munca ? avem un copil de un an si am vrea sa mergem cu toti, sotia are postliceala sanitara ,,asistent de farmacie,, lucreaza de 7 ani in meserie,eu am bacu cu profilul,,resurse naturale si protectia mediului,,si specializarea,,tehnician in prelucrarea lemnului,, am luat bacu in 2009 si nu am lucrat deloc in meserie dar lucrez de 5 ani ca sofer in brasov in transportu in comun pe autobuz ce credeti avem vreo sansa?
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Sam Mai 29, 2010 10:56 pm

    lupe a scris:multam,dar ce sanse avem sa ne gasim un loc de munca ? avem un copil de un an si am vrea sa mergem cu toti, sotia are postliceala sanitara ,,asistent de farmacie,, lucreaza de 7 ani in meserie,eu am bacu cu profilul,,resurse naturale si protectia mediului,,si specializarea,,tehnician in prelucrarea lemnului,, am luat bacu in 2009 si nu am lucrat deloc in meserie dar lucrez de 5 ani ca sofer in brasov in transportu in comun pe autobuz ce credeti avem vreo sansa?
    Foarte mari. Sotia trebuie sa fie aplicant principal. Domeniul in care are specializare sotia se regaseste in lista cu domeniile de formare tratate prioritar.
    avatar
    lupe
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 6
    Data de inscriere : 29/05/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de lupe Dum Mai 30, 2010 9:18 am

    ok, puteti sa-mi dati pasii de urmat pentru viza (de la inceput pina la final) cam cit dureaza dosarul si cit dureaza pina la interviv(viza) multumim poate reusim si noi , e inportant sa avem pe cineva in canada ? noi navem
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Dum Mai 30, 2010 5:26 pm

    lupe a scris:ok, puteti sa-mi dati pasii de urmat pentru viza (de la inceput pina la final) cam cit dureaza dosarul si cit dureaza pina la interviv(viza) multumim poate reusim si noi , e inportant sa avem pe cineva in canada ? noi navem
    Gasesti aici toate informatiile.
    avatar
    lupe
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 6
    Data de inscriere : 29/05/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de lupe Lun Mai 31, 2010 12:17 am

    sotia daca gaseste in domeniu(asistent farmacie) puteti sa-mi spuneti aproximativ cam cit ar cistiga?
    dorina
    dorina
    consilier emigrare
    consilier emigrare


    Mesaje : 120
    Data de inscriere : 22/11/2009
    Localizare : Laval

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de dorina Lun Mai 31, 2010 3:45 pm

    lupe a scris:sotia daca gaseste in domeniu(asistent farmacie) puteti sa-mi spuneti aproximativ cam cit ar cistiga?
    Intre 16 si 24 $ CAD
    avatar
    lupe
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 6
    Data de inscriere : 29/05/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de lupe Mar Iun 01, 2010 8:52 am

    mi-a spus cineva din romania ca mi-ar trebui cam 20000 dolari in cont pt. canada pe familie 3 pers. este adevarat? si daca merg pe partea federala trebuie sa stiu si franceza?
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Mar Iun 01, 2010 12:48 pm

    lupe a scris:mi-a spus cineva din romania ca mi-ar trebui cam 20000 dolari in cont pt. canada pe familie 3 pers. este adevarat? si daca merg pe partea federala trebuie sa stiu si franceza?
    Gasiti aici sumele necesare sustinerii financiare. Trebuie sa aveti rezultatul testului IELTS.
    avatar
    lupe
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 6
    Data de inscriere : 29/05/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de lupe Mar Iun 01, 2010 12:53 pm

    ce fel de test e IELTS ma-i exact? si daca n-am suma de 16967 nu putem sa m-ai plecam?
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Mar Iun 01, 2010 2:47 pm

    lupe a scris:ce fel de test e IELTS ma-i exact? si daca n-am suma de 16967 nu putem sa m-ai plecam?
    IELTS-ul verifica nivelul cunostintelor de limba engleza. Aici gasesti informatii utile. Daca nu faci dovada ca detii venituri pt sustinerea financiara nu esti admisibil.
    avatar
    genius
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 5
    Data de inscriere : 29/05/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de genius Mier Iun 02, 2010 8:17 pm

    Buna seara,
    intrebare: pt. aplicant principal trebuie obligatoriu IELTS?????.......daca un membru al familiei
    sub 22 de ani are CAMBRIDGE-ul sustinut poate fi aplicant principal.
    Rog raspuns. Multumesc.
    avatar
    luci18
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 4
    Data de inscriere : 02/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de luci18 Mier Iun 02, 2010 11:56 pm

    Buna,
    Este obligatoriu acest test IELTS?Ideea este ca nu am cunostinte de engleza iar de franceza f putin.
    Ca aplicant principal, am 38 de ani, am terminat fac de electrotehnica, sectia electronica industriala, in 1995, am 3 ani de experienta in acest domeniu 1996-1999, iar de atunci lucrez in domeniul vanzarilor.
    Ce sanse sunt de emigrare?
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Joi Iun 03, 2010 11:44 am

    luci18 a scris:Buna,
    Este obligatoriu acest test IELTS?Ideea este ca nu am cunostinte de engleza iar de franceza f putin.
    Ca aplicant principal, am 38 de ani, am terminat fac de electrotehnica, sectia electronica industriala, in 1995, am 3 ani de experienta in acest domeniu 1996-1999, iar de atunci lucrez in domeniul vanzarilor.
    Ce sanse sunt de emigrare?
    IELTS-ul este obligatoriu pt programul federal sau "pe partea engleza". Pt programul federal trebuie sa verificati daca pregatirea prof. se regaseste in cele 38 de "meserii" impuse de guvernul canadian.
    Pt. "partea franceza nu este obligatoriu testul de franceza(TEFAQ sau alt test agreat) dar veti sustine un interviu in care se vor evalua cunostintele de franceza. Daca aveti rezultatul testului nu se mai sustine interviul si aplicatia este procesata prioritar, in functie de pregatirea profesionala.
    Completati testele de autoevaluare pe ambele programe si in functie de rezultat va hotarati pt care program sa aplicati.
    avatar
    luci18
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 4
    Data de inscriere : 02/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de luci18 Joi Iun 03, 2010 9:56 pm

    Buna,
    Multumesc de raspuns.
    Ce nu am inteles este: daca meseria este in cele 38 de meserii, dar eu mu am mai profesat-o de mai mult de 10 ani(din 1999), este ok?
    imi spuneti ca "daca am rezultatul testului", la care din ele va referiti: IELTS-ul sau cel pt partea franceza TEFAQ-UL?Iar acesta se da inainte de interviu? Si unde se da?
    Testele de autoevaluare unde le pot gasi, sa fac autoevaluarea?
    Toate cele bune.
    avatar
    luci18
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 4
    Data de inscriere : 02/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de luci18 Joi Iun 03, 2010 10:00 pm

    Si apropo: eu am fratele in zona engleza, daca aplic pt partea franceza, acest lucru e un avantaj sau un dezavantaj?Iar daca as ajunge in zona engleza, am un coleg de facultate care are firma lui si m-ar angaja in domeniul meseriei mele din prima luna?
    Aveti vreun sfat?
    Cree
    Cree
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 17
    Data de inscriere : 02/06/2010
    Varsta : 37
    Localizare : Brasov

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Cree Vin Iun 04, 2010 12:48 am

    Buna seara,
    Dl paulesco o sa incep prin a-mi prezenta cauza : doresc foarte mult sa emigrea in Canada
    Am cititi faorte mult in ultimile zile inclusiv forumul / siteul dvs si am o serie de intrebari care sunt sigur ca le veti putea gasi raspunsul. sigur unele isi gasesc raspunsul faorte usor cu mai multa documetatie dar voi incerca sa apelez la rabdarea dvs.


    Pentru a avea o baza o sa imi prezin un mic "CV "
    Sun Cristi, Brasov oras, 23 de ani, 2002-2006 colegil tehnic "Sf. Voievizi"cu specializare tehnician mecatronis si diploma bacalaureat, am III terminal management zi (cu putin noroc termin vara asta).

    ca experienta profesionala 3 luni administratot internet cafe imediat dupa liceu, 2 ani in firma altex pe diferite functii ultima fii sef birou comert IT Raion manager, 6 luni la o firma de vanzare mobilier urban tehnician merciolog/logistica si ultimile 6 luni mi le petrac intr-un call center national.
    Ca experinta profesionala de baza sigur ar fi vazari fiind singura care depaste minimul de 1 an
    Fiind atestat profesional software/hardware SC Complet Electro Serv imi permit sa tin un service PC ilegal (spun ilegal fiindca nu am PFA sau SRL, nu platesc taxe pentru reclma pe 2 masini sau pentru cursurile individuale de pregatire IT ) Plus diploma Intel retail edge pe o perioada de 2 ani semnata de Retail Marketing Manager Intel , nu scrie concret ce atesta doar ca am completat cursurile cu succes, poate o pot jongla.

    In general/liceu singura limba studiata a fost franceza 11 ani (bacalauret din franceza), dar datorita sitemului de invataman prost platit si un imens dezinteres din partea mea nu stiu o boba franceza. Dar fiind un pusti crescut cu CartoonNetwork si in fata PC-ului stau destul de bine cu engelza inteles/vorbit/citit , destul de slab scris. ca "reper" urmaresc foarte usor un Stand Up dar din pacate nu ajuta fiind nevoit sa urmez testul IELTS ce ma da in jos 650 Lei + transport Brasov -Bucuresti.

    E clar ca nu am gasit in lista de 38 de pregatiri profesional dar poate ma puteti ajuta sa jonglez cumva.
    Punctajul l-am facut, plec singru (daca reusesc adica) mi-as dori cu un prieten dar in acte nu cred ca ajuta cu nimic, acolo sigur ajuta enorm, nu am pe nimeni in Canada ruda, si daca bifez Arranged Employment depasesc 67 de puncte.

    Acuma sa trec si la intrebari :
    Am urmarit ceva siteuri de angajari in Canada, daca as reusi intr-un fel sa imi gasesc de aici un job mai este necesat sa dovedesc cei 11.000 $?
    Din cate am reust sa urmares pentru emigrare USA, este acelas sitem trebuie sa detii o suma de bani cu care sa te intretii pana iti gasesti un loc de munca, dar daca ma intes eu bine, daca exista o persona in acel stat, nu neparat ruta, sa garanteze pentru tine nu mai este necesara acea suma, exista o asemenea varianta pentru Cananda ?
    Daca exista un mod sa nu trebuiesca sa prezint acea suma ? Metionez ca singurul lucru pe numele meu este o masina ~ 4-5000 euro daca ar ajuta, poate doar sa o vand da tot nu imi ajung Smile
    Daca mi-a facut calculele coret pentru dosar m-ar ajunge 490 euro + 650 Lei testul IELTS (daca plec pe federal) + medical 100 euro + 11.000 euro
    Din cate am citit ai recomandat Vancouver pentru federal, imi este rusina dar nu stiu cum si care este impartirea canadei, care este faranceza care este engleza?
    Am urmarit conversatia care potea avea loc la interviu franceza, cu ceva munca poate as reusi sa o depasesc, dupa cate citisem ai spus la un moment dat ca viza e pe Cananda nu pe oras. as putea emigrarea in Quebec, dupa care la un timp scur sa ma duc in federal , stapanind mai bine engleza plus ca recomandezi federal ca e mai bine platiti.

    Astept cu nerabdare raspunsul tau Dl paulesco
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Vin Iun 04, 2010 2:11 am

    genius a scris:Buna seara,
    intrebare: pt. aplicant principal trebuie obligatoriu IELTS?????.......daca un membru al familiei
    sub 22 de ani are CAMBRIDGE-ul sustinut poate fi aplicant principal.
    Rog raspuns. Multumesc.
    Teoretic ar putea fi AP. Dar ce experienta are? Ce vechime are? Deci, castigi la capitolul competente lingvistice si pierzi la experienta profesionala.
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Vin Iun 04, 2010 2:18 am

    luci18 a scris:Buna,
    Multumesc de raspuns.
    Ce nu am inteles este: daca meseria este in cele 38 de meserii, dar eu mu am mai profesat-o de mai mult de 10 ani(din 1999), este ok?
    imi spuneti ca "daca am rezultatul testului", la care din ele va referiti: IELTS-ul sau cel pt partea franceza TEFAQ-UL?Iar acesta se da inainte de interviu? Si unde se da?
    Testele de autoevaluare unde le pot gasi, sa fac autoevaluarea?
    Toate cele bune.
    Experienta profesionala: ultimii 10 ani
    Daca aplicati pe "partea franceza" testul TEFAQ sau alt test agreat. Daca ai si IELTS este foarte bine.
    Daca aplicati pe "partea engleza" testul IELTS sau alt test agreat. Daca ai si TEFAQ este si mai bine.
    In functie de "foamea" de puncte este criteriul unde se poate jongla.
    Testele de autoevaluare le gasiti pe pagina guvernamentala sau gasiti link-ul pe blog pt fiecare program in parte.
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Vin Iun 04, 2010 2:37 am

    Cree a scris:Buna seara,

    E clar ca nu am gasit in lista de 38 de pregatiri profesional dar poate ma puteti ajuta sa jonglez cumva.
    Punctajul l-am facut, plec singru (daca reusesc adica) mi-as dori cu un prieten dar in acte nu cred ca ajuta cu nimic, acolo sigur ajuta enorm, nu am pe nimeni in Canada ruda, si daca bifez Arranged Employment depasesc 67 de puncte.

    Acuma sa trec si la intrebari :
    Am urmarit ceva siteuri de angajari in Canada, daca as reusi intr-un fel sa imi gasesc de aici un job mai este necesat sa dovedesc cei 11.000 $?
    Din cate am reust sa urmares pentru emigrare USA, este acelas sitem trebuie sa detii o suma de bani cu care sa te intretii pana iti gasesti un loc de munca, dar daca ma intes eu bine, daca exista o persona in acel stat, nu neparat ruta, sa garanteze pentru tine nu mai este necesara acea suma, exista o asemenea varianta pentru Cananda ?
    Daca exista un mod sa nu trebuiesca sa prezint acea suma ? Metionez ca singurul lucru pe numele meu este o masina ~ 4-5000 euro daca ar ajuta, poate doar sa o vand da tot nu imi ajung Smile
    Daca mi-a facut calculele coret pentru dosar m-ar ajunge 490 euro + 650 Lei testul IELTS (daca plec pe federal) + medical 100 euro + 11.000 euro
    Din cate am citit ai recomandat Vancouver pentru federal, imi este rusina dar nu stiu cum si care este impartirea canadei, care este faranceza care este engleza?
    Am urmarit conversatia care potea avea loc la interviu franceza, cu ceva munca poate as reusi sa o depasesc, dupa cate citisem ai spus la un moment dat ca viza e pe Cananda nu pe oras. as putea emigrarea in Quebec, dupa care la un timp scur sa ma duc in federal , stapanind mai bine engleza plus ca recomandezi federal ca e mai bine platiti.

    Astept cu nerabdare raspunsul tau Dl paulesco
    1- Daca ai job aranjat nu mai trebuie sa faci dovada sustinerii financiare
    2-Nu poti fi sponsorizat decat de o ruda. In cazul tau, depasind 22 de ani nu mai este cazul( doar daca te casatoresti cu un rezident permanent sau cetatean canadian.
    3-Trebuie sa faci dovada-proprietate imobiliara sau conturi in banca. Varianta ar fi sa-ti imprumute cineva bani si sa-ti deschizi un depozit de economii. Cand ajungi in canada nu trebuie sa ai bani chesh. Pot fi pe card. Oricum, banii iti sunt necesari.
    4- Costurile le gasesti pt fiecare program pe blog sau pe pagina guv.
    Nu recomand nimanui sa plece singur. Procesul de emigrare cere timp, bani, asimilarea multor informatii si determinare.
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Vin Iun 04, 2010 2:44 am

    luci18 a scris:Si apropo: eu am fratele in zona engleza, daca aplic pt partea franceza, acest lucru e un avantaj sau un dezavantaj?Iar daca as ajunge in zona engleza, am un coleg de facultate care are firma lui si m-ar angaja in domeniul meseriei mele din prima luna?
    Aveti vreun sfat?
    Nu conteaza unde locuieste fratele. Primesti puncte la evaluarea aplicatiei. Cu viza poti sa mergi unde vrei si cand vrei. Daca te angajezi imediat ai doar de castigat.
    avatar
    juventinu
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 6
    Data de inscriere : 04/06/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de juventinu Vin Iun 04, 2010 6:47 am

    salutare
    lucrez de 3 ani ca inginer geolog in domeniul forarii de puturi pt gaze si petrol, sotia a terminat postliceala de asistent de farmacie
    avem sanse de a emigra in canada si de a gasi un loc de munca?
    dorina
    dorina
    consilier emigrare
    consilier emigrare


    Mesaje : 120
    Data de inscriere : 22/11/2009
    Localizare : Laval

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de dorina Vin Iun 04, 2010 10:57 am

    juventinu a scris:salutare
    lucrez de 3 ani ca inginer geolog in domeniul forarii de puturi pt gaze si petrol, sotia a terminat postliceala de asistent de farmacie
    avem sanse de a emigra in canada si de a gasi un loc de munca?
    Esti beton armat, tipule [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] . Alberta scrie pe fruntea ta .
    Cree
    Cree
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 17
    Data de inscriere : 02/06/2010
    Varsta : 37
    Localizare : Brasov

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Cree Vin Iun 04, 2010 11:19 am

    Multumesc frumos pentru raspunsul prompt.
    In urma discutie cu prietenul cu care as dori sa plec, am decis ca ar fi mai bine sa plecam pe franceza ... din cate am inteles nu trebuie sa fac dovada acelor 11.000 euro plus ca nu trebuei sa plec ca skilled worker. A fi o varianta sa ma pun pe invatat fraceza pt Quebec si sa aterizez in Vancouver?
    Am gasit ceva material francez pentru incepatori , o sa ma documentez pe forumul dvs. pentru francez si daca nu e deranj poate pot sa impart materilele prin transfer(.)ro

    Multumesc inca o data pentru efortul dvs de a ne tine informati
    LAVI
    LAVI
    masterand in emigrare
    masterand in emigrare


    Mesaje : 262
    Data de inscriere : 11/05/2010
    Localizare : ORADEA

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de LAVI Vin Iun 04, 2010 12:27 pm

    [quote]Multumesc frumos pentru raspunsul prompt.
    In urma discutie cu prietenul cu care as dori sa plec, am decis ca ar fi mai bine sa plecam pe franceza ... din cate am inteles nu trebuie sa fac dovada acelor 11.000 euro plus ca nu trebuei sa plec ca skilled worker. A fi o varianta sa ma pun pe invatat fraceza pt Quebec si sa aterizez in Vancouver?
    Am gasit ceva material francez pentru incepatori , o sa ma documentez pe forumul dvs. pentru francez si daca nu e deranj poate pot sa impart materilele prin transfer(.)ro

    Multumesc inca o data pentru efortul dvs de a ne tine informati



    M-ar interesa ff mult materialul ptr incepatori.
    Cree
    Cree
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 17
    Data de inscriere : 02/06/2010
    Varsta : 37
    Localizare : Brasov

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Cree Vin Iun 04, 2010 1:00 pm

    LAVI a scris:
    Multumesc frumos pentru raspunsul prompt.
    In urma discutie cu prietenul cu care as dori sa plec, am decis ca ar fi mai bine sa plecam pe franceza ... din cate am inteles nu trebuie sa fac dovada acelor 11.000 euro plus ca nu trebuei sa plec ca skilled worker. A fi o varianta sa ma pun pe invatat fraceza pt Quebec si sa aterizez in Vancouver?
    Am gasit ceva material francez pentru incepatori , o sa ma documentez pe forumul dvs. pentru francez si daca nu e deranj poate pot sa impart materilele prin transfer(.)ro.

    Multumesc inca o data pentru efortul dvs de a ne tine informati



    M-ar interesa ff mult materialul ptr incepatori.

    cumsanu, uite aici -->
    Cod:
     http://dl.transfer.ro/Limba_Franceza_-_RMD-transfer_ro-04jun-8fd3a7.rar

    are 592.6Mb
    succes

    Continut sponsorizat


    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 3 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Sam Mai 11, 2024 7:58 am