Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


+95
tt
miri2005
calinv
MIRCEA TICAR
gabitzuk
elenuvsky
ANY
ferra22
cocomobilu
sorynacio
gyyyanyyy
pcristiandan
FLY
rodicaabc
cristidusa
AndreiMedias
roberto78
inbox73
veracostelas
anamaria
lucia
rodica
axa
costinmindru
razvan83
Patrascanu Costel
adrianamurafa
cristina_r
KLAUDIA
afm
miha_m
iulia12
TheMastersgrup
DanaMi
dyadya
tender
nicu
dante
annaz274
omiduta
cosmincutean
bubut
cornei
Minzu Catalin
magdut
avrambogdanst
deheflo
liviu_n33
laurentiu_state
gabi2ctin
lili
bogdanduz
popescuasali
LLMister
ana1405
ALICEc
paula simionescu
maria.cernescu
iuliansoim
serkan77
ciprian.du
lakozoltan
cosb_1981
camel
kiki31
Cecivlad
sorin200931
larisa.diaconu
Androspat
mi
dorimircea
ileanac
pitic1234
radugabriel
ElGreko
octombrie_2009
LAVI
juventinu
Cree
luci18
genius
lupe
cnemes
worker
dorina
curioasa
corina
anaalex5
ioana tripon
florikika2004
evelyne
topolino
fragi9b
columbo
paulesco
99 participanți

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Mar Sept 21, 2010 11:25 pm

    Ati primit raspuns in celalalt mesaj.
    avatar
    magdut
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 9
    Data de inscriere : 23/09/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de magdut Joi Sept 23, 2010 11:05 am

    Buna ziua!
    inca sunt in cautare de informatii , in parte le-am si gasit si m-am lamurit cam care sunt pasii. inca nu am studiat formularele, sper sa nu intampin greutati in completarea lor. vroiam sa intreb daca interviul il sustine numai aplicantul principal? si daca aplici pentru federal, este suficienta limba engleza sau vor fi intrebari si in franceza? m-ar interesa ce scor minim accepta la ielts si cat este valabil,...eu am sustinut unul in februarie 2009.
    multumesc pentru amabilitate!
    astept si eu un raspuns ...
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Joi Sept 23, 2010 12:00 pm

    magdut a scris:Buna ziua!
    inca sunt in cautare de informatii , in parte le-am si gasit si m-am lamurit cam care sunt pasii. inca nu am studiat formularele, sper sa nu intampin greutati in completarea lor. vroiam sa intreb daca interviul il sustine numai aplicantul principal? si daca aplici pentru federal, este suficienta limba engleza sau vor fi intrebari si in franceza? m-ar interesa ce scor minim accepta la ielts si cat este valabil,...eu am sustinut unul in februarie 2009.
    multumesc pentru amabilitate!
    astept si eu un raspuns ...
    Valabilitatea testului este de un an.
    Pt programul FSW nu se discuta de un interviu real. Deoarece acest program implica IELTS-ul asta inseamna ca aplicantul are cunostinte de limba engleza si se vor verifica actele originale in cazul in care sunt neclaritati. Uneori se mai "arunca" cate o intrebare in franceza daca aplicantul a precizat un nivel basic.
    In functie de setea de puncte a aplicantului se impune si un scor IELTS.
    Macar un 5.5 sau 6 minim este de bun simt.
    Scorul 5 implica faptul ca aplicantul nu prea stie engleza.
    Este interesant de stiut care este domeniul din lista 29 pt care aplicati.
    avatar
    magdut
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 9
    Data de inscriere : 23/09/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de magdut Joi Sept 23, 2010 12:22 pm

    multumesc pt promptitudine! domeniul pt care aplic este RN(registered nurse) iar scorul pe care l-am obtinut la testul IELTS este de 6.5 overall(modulul academic). ma gandesc sa trimit mai repede dosarul in asa fel incat sa nu fiu nevoita sa mai sustin inca o data testul de lb engleza. multumesc din nou pt informatii!
    toate cele bune!
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Joi Sept 23, 2010 1:08 pm

    Bafta!
    avatar
    Minzu Catalin
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 19
    Data de inscriere : 23/09/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Minzu Catalin Joi Sept 23, 2010 3:09 pm

    Buna ziua.Ma numesc Minzu catalin si as vrea sa emigrez in Canada. Am urmat testul online si mi-au iesit 69 puncte.Care sunt pasii urmatori pe care trebuie sa ii urmez. Sunt sofer pe camion ca si a doua calificare .Ca si studii am foarte multe dar nu stiu cat ma ajuta(sunt masterand in drept, am brevete de parasutist, scafandru, alpinist ,am toate categoriile ca si sofer profesionist)In Romania in prezent lucrez in politie(trupele Speciale). Va rog sa-mi raspundeti daca stiti ce ar trebuie sa fac pt emigrare.Va multumesc
    avatar
    cornei
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 1
    Data de inscriere : 22/09/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de cornei Joi Sept 23, 2010 3:50 pm

    Buna ziua, sunt de profesie Dir. ec ...ce sanse as avea in parte engleza, credeti ca ma incadrez la 1122 Professional Occupations in Business Services to Management. Multumesc.
    avatar
    Minzu Catalin
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 19
    Data de inscriere : 23/09/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Minzu Catalin Joi Sept 23, 2010 3:56 pm

    Daca ma duc la Ambasada Canadei sunt acolo indrumat cu privire la tot ce am de facut, sau trebui' eu sa caut de nebun peste tot formulare si ce mai trebuie?
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Joi Sept 23, 2010 4:07 pm

    cornei a scris:Buna ziua, sunt de profesie Dir. ec ...ce sanse as avea in parte engleza, credeti ca ma incadrez la 1122 Professional Occupations in Business Services to Management. Multumesc.
    Cand este vorba de functii sunteti singurul in masura sa apreciati daca va incadrati in 1122. Numai dv stiti care sunt atributiunile la locul de munca. Cand este vorba de meserii atunci lucrurile sunt clare.
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Joi Sept 23, 2010 4:12 pm

    Minzu Catalin a scris:Daca ma duc la Ambasada Canadei sunt acolo indrumat cu privire la tot ce am de facut, sau trebui' eu sa caut de nebun peste tot formulare si ce mai trebuie?
    Puteti sa participati la sesiunile de informare anuntate din timp pe pagina ambasadei. Va puteti inscrie trimitand un email. Daca mergeti la ambasada sau daca sunati va vor indruma sa va informati de pe pagina guvernamentala. Aveti toate informatiile si formularele necesare. Daca cititi cu atentie veti vedea ca este foarte simplu si daca intruniti toate criteriile de selectie sunt sigur ca veti reusi.
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Joi Sept 23, 2010 4:19 pm

    Minzu Catalin a scris:Buna ziua.Ma numesc Minzu catalin si as vrea sa emigrez in Canada. Am urmat testul online si mi-au iesit 69 puncte.Care sunt pasii urmatori pe care trebuie sa ii urmez. Sunt sofer pe camion ca si a doua calificare .Ca si studii am foarte multe dar nu stiu cat ma ajuta(sunt masterand in drept, am brevete de parasutist, scafandru, alpinist ,am toate categoriile ca si sofer profesionist)In Romania in prezent lucrez in politie(trupele Speciale). Va rog sa-mi raspundeti daca stiti ce ar trebuie sa fac pt emigrare.Va multumesc
    Inteleg ca sunteti la inceput. Nu este momentul sa va grabiti. Cititi toate informatiile cu privire la acest subiect. Poate ca veti ajunge la concluzia ca va este mai bine in Romania. Din cele enumerate mai sus va recomand sa va interesati de "partea franceza".
    avatar
    Minzu Catalin
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 19
    Data de inscriere : 23/09/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Minzu Catalin Joi Sept 23, 2010 4:33 pm

    D-l Paul, daca nu gresesc, va multumesc pentru incurajari, dar sincer m-am saturat de gropi, de tigani manelisti de caini vagabonzi si c.... ce ramane in urma lor, de politicieni care i-au pus pe batrani profesiri doctori functionari publici si altii in ipostaza de a nu-si putea face ganduri despre viitor. Dupa atatia ani in care am invatat aproape continuu si mi-am riscat viata de nu stiu cate ori am salariul de 425 E din care 310 ii dau la banca.D-vs va-ti mai gandi sa ramaneti aici.Da ,sunt la incepu dar am vrut sa plec in Iraq sau Afghanistan ca si fighter sau protection agent dar nu mi-a iesit. Va rog daca vreti sa ma ajutati sa-mi trimiteti si mie formularele pe care trebuie sa le completez si ce anume mai trebuie sa fac.Va multumesc.
    Apropo inj Canada am o cunostinta care lucreaza ca si sofer pe tir. M-ar putea ajuta sa ajung mai usor daca m-ar angaja la acea firma.
    dorina
    dorina
    consilier emigrare
    consilier emigrare


    Mesaje : 120
    Data de inscriere : 22/11/2009
    Localizare : Laval

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de dorina Joi Sept 23, 2010 6:27 pm

    Toate informatiile sunt pe site. La inceput pare complicat sa aplici dar sfatul a fost f bun. Nu te grabi! Gasesti informatii pt tot procesul emigrarii in Canada. Vrei nu vrei, timp oricum o sa ai. Totul dureaza in jur de 12 luni.
    avatar
    Minzu Catalin
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 19
    Data de inscriere : 23/09/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Minzu Catalin Joi Sept 23, 2010 7:46 pm

    nu vreau sa par enervant dar poate poti sa-mi detaliezi de ce anume sa nu ma grabesc.Este rau in Canada sau ce anume vrei sa-mi spui?Sigur cunosti mai mult si imi poti spune franc in fata. Oricum iti multumesc si-mi cer scuze ca te tatonez in felul acesta, dar sunt un pic dezorientat de ce am vazut pe alte saituri.
    avatar
    deheflo
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 6
    Data de inscriere : 18/09/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de deheflo Joi Sept 23, 2010 7:57 pm

    Minzu Catalin a scris:nu vreau sa par enervant dar poate poti sa-mi detaliezi de ce anume sa nu ma grabesc.Este rau in Canada sau ce anume vrei sa-mi spui?Sigur cunosti mai mult si imi poti spune franc in fata. Oricum iti multumesc si-mi cer scuze ca te tatonez in felul acesta, dar sunt un pic dezorientat de ce am vazut pe alte saituri.
    vezi ca urmeaza sa primesti pe private mesages un raspuns de la mine
    avatar
    deheflo
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 6
    Data de inscriere : 18/09/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de deheflo Joi Sept 23, 2010 8:10 pm

    Minzu Catalin a scris:nu vreau sa par enervant dar poate poti sa-mi detaliezi de ce anume sa nu ma grabesc.Este rau in Canada sau ce anume vrei sa-mi spui?Sigur cunosti mai mult si imi poti spune franc in fata. Oricum iti multumesc si-mi cer scuze ca te tatonez in felul acesta, dar sunt un pic dezorientat de ce am vazut pe alte saituri.
    scuze, acum am vazut ca azi te-ai inscris...vezi ca ai sa gasesti mesajul de la mine in mesagerie, la mesaje primite Exclamation
    gabi2ctin
    gabi2ctin
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 25
    Data de inscriere : 14/08/2010
    Varsta : 54
    Localizare :

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de gabi2ctin Joi Sept 23, 2010 8:46 pm

    Minzu Catalin a scris:nu vreau sa par enervant dar poate poti sa-mi detaliezi de ce anume sa nu ma grabesc.Este rau in Canada sau ce anume vrei sa-mi spui?Sigur cunosti mai mult si imi poti spune franc in fata. Oricum iti multumesc si-mi cer scuze ca te tatonez in felul acesta, dar sunt un pic dezorientat de ce am vazut pe alte saituri.

    nu ai spus citi ani ai....probabil esti pina in 30 de ani, noi cei trecuti de 40 o luam deja mai usor ...din toate punctele de vedere ...Smile , mesajul este urmatorul: procesul de emigrare este unul lung( ti s-a spus 12 luni ...cel putin) , dupa introducerea primului dosar ,in asteptarea raspunsului, vei intrara in ritm si vei studia toate posturile referitoare la Canada, vei incepe sa dai sfaturi si te vei pregati mental pentru ce urmeaza...! NU e nici un secret, si ti-o spun franc in fata ....indiferent de ce asteapta unul sau altul ...Canada nu se compara cu Romania, indiferent din ce punct o vei privi si categoric este mai bine acolo decit aici, fara grad de comparatie.Parerile vor fi intotdeauna impartite,dar vei vedea ca am dreptate.
    avatar
    deheflo
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 6
    Data de inscriere : 18/09/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de deheflo Joi Sept 23, 2010 8:58 pm

    Bine ai spus dl. gabi2ctin,...,
    noi cei care am trecut de 40 de ani avem ceva mai multa rabdare desi suntem presati de limita asta de varsta si analizam altfel lucrurile. Suntem asa putin mai reticenti sa nu zic pesimisti, intoarcem lucrurile pe toate partile...apropous dv. sunteti in Romania (Ploiesti ) sau in Canada ?
    Mi-ar placea sa mai discutam.
    Va salut Exclamation
    avatar
    Minzu Catalin
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 19
    Data de inscriere : 23/09/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Minzu Catalin Joi Sept 23, 2010 9:37 pm

    Referitor la varsta mea:am 33 ani, iar la 14 ani strangeam cartoane si la vindeam la Remat sa fac rost de bani.Munca nu ma sperie, trebuie sa stiu doar ca se merita tot efortul asta.Oricum daca va fi sa plec o voi face eu singur dupa care imi voi aduce sotia si copilasul.De Qebec nu poate fi vorba pt ca nu stiu o boaba in franceza.Multumesc Deheflo pt mesaj si celorlalti .Oricum drumul este lung, o sa incerc sa-mi gasesc de munca printr-o cunostinta care este de ceva ani in Canada, dar sa vad intai daca ma poate ajuta.
    avatar
    Minzu Catalin
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 19
    Data de inscriere : 23/09/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Minzu Catalin Joi Sept 23, 2010 9:52 pm

    Daca vreau sa merg in Canada anglofona mai trebuie sa completez toate acele formulare in franceza necesare pt Qebec si mai treb sa fac traducerea documentelor in franceza?
    avatar
    deheflo
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 6
    Data de inscriere : 18/09/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de deheflo Joi Sept 23, 2010 9:59 pm

    Minzu Catalin a scris:Daca vreau sa merg in Canada anglofona mai trebuie sa completez toate acele formulare in franceza necesare pt Qebec si mai treb sa fac traducerea documentelor in franceza?
    Intra pe acest site pe ACASA si gasesti tot ce vrei explicat de dl. Paulesco in amanunt.
    avatar
    Minzu Catalin
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 19
    Data de inscriere : 23/09/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Minzu Catalin Joi Sept 23, 2010 10:44 pm

    Am consultat meseriile acceptate de ei si nu prea gasesc nimic in transporturi.Stiti daca au nevoie de soferi profesionisti?
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de paulesco Joi Sept 23, 2010 11:27 pm

    Minzu Catalin a scris:nu vreau sa par enervant dar poate poti sa-mi detaliezi de ce anume sa nu ma grabesc.Este rau in Canada sau ce anume vrei sa-mi spui?Sigur cunosti mai mult si imi poti spune franc in fata. Oricum iti multumesc si-mi cer scuze ca te tatonez in felul acesta, dar sunt un pic dezorientat de ce am vazut pe alte saituri.
    Nimeni nu doreste sa va convinga ca in Canada este mai bine sau mai rau. Pe forum adresati intrebari sau raspundeti altor membri interesati de etapele emigrarii in Canada. Eu unul discut doar despre aspectele legale ale procesului. In general se discuta pe baza informatiilor de pe blog si de pe paginile oficiale: Quebec si federal.
    Ultimele doua sunt cele mai sigure surse.
    gabi2ctin
    gabi2ctin
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 25
    Data de inscriere : 14/08/2010
    Varsta : 54
    Localizare :

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de gabi2ctin Vin Sept 24, 2010 9:29 am

    deheflo a scris:Bine ai spus dl. gabi2ctin,...,
    noi cei care am trecut de 40 de ani avem ceva mai multa rabdare desi suntem presati de limita asta de varsta si analizam altfel lucrurile. Suntem asa putin mai reticenti sa nu zic pesimisti, intoarcem lucrurile pe toate partile...apropous dv. sunteti in Romania (Ploiesti ) sau in Canada ?
    Mi-ar placea sa mai discutam.
    Va salut Exclamation

    si eu va salut, va stau la dispozitie cu mare placere! Nu sunt in Canada decit cu gandul ..., deocamdata sunt aici ,Ploiesti, Romania ...undeva in Balcani.

    pentru d-nul Minzu Catalin:daca nu te regasesti in meseriile acceptate e nasol, de aceea iti recomandau partea Franceza, acolo nu e nici o problema cu jobul, e mare nevoie de Francezi Laughing iar procesul de imigrare dureaza mai putin si e mai facil( din totdeauna).Cred ca ar trebui sa reconsideri varianta cu plecatul de unul singur, casatoria inseamna lucru in echipa, or ei asta vor sa vada... , unul singur se descurca mai greu decit doi, se motiveaza unul pe celalalt.Poate ca sotia are o meserie cautata pe NOC si gasesti solutia salvatoare pentru partea engleza.Ideea este ca nimic nu e imposibil , chiar si sa inveti franceza(daca trebuie)...important e cat de motivat esti???!!!
    avatar
    Minzu Catalin
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 19
    Data de inscriere : 23/09/2010

    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Minzu Catalin Sam Sept 25, 2010 8:18 pm

    Buna seara. Aveti dreptate gabi2ctin, totul tine de notivatie, dar ca sa am acea motivatie care sa ma fac sa i-auu decizia finala de a emigra trebuie sa stiu cat mai multe despre canada. Deaceea tot intreb pe cei care cunosc daca se merita.Multumesc

    Continut sponsorizat


    Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura) - Pagina 13 Empty Re: Emigrarea pe partea engleza(26 iunie 2010 schimbari de procedura)

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 10:18 pm