Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


2 participanți

    Plata prin BCR

    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Plata prin BCR  Empty Plata prin BCR

    Mesaj Scris de paulesco Mier Oct 27, 2010 11:57 am

    Mergeti la sucursala BCR din localitate si solicitati eliberarea unui CEC bancar pt plati internationale pentru Canada. Angajatul de la ghiseu stie despre ce este vorba.
    Motif de paiement: "Frais d’examen de la demande de selection" sau "Frais DCS" daca angajatul spune ca nu ii incape in formular, Numele Prenumele -(an/luna/zi nastere) + ADRESA
    Beneficiare: MINISTRE DES FINANCES DU QUEBEC



    Ultima editare efectuata de catre paulesco in Mier Oct 27, 2010 11:17 pm, editata de 1 ori
    avatar
    sorin200931
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 45
    Data de inscriere : 23/05/2010
    Varsta : 50
    Localizare : PITESTI

    Plata prin BCR  Empty Re: Plata prin BCR

    Mesaj Scris de sorin200931 Mier Oct 27, 2010 6:56 pm

    Buna Paulesco!Ai specificat prin mesajul de mai sus ce trebuie trecut pe cecul bancar si la ce banca. Din informatiile primite eu am platit pentru procesarea dosarului de la Viena tot la B.C.R. dar pe cec scrie altceva:Ministre des Finances du Quebec ,ROYAL BANK OF CANADA F.I.-CLIENT SERVICE CENTRE 180 WELLINGTON ST W 6TH FLR TORONTO ON M5J 1J1 -frais d'examen de la demande de NUME-PRENUME-DATA NASTERII SI ADRESA. Crezi ca s-a facut o greseala de nu mai primim raspuns pentru ca am trimis dosarul pe 19-august si nu am inca nimic.Cum se poate rezolva aceasta problemea daca intradevar este gresit cec-ul. Multumesc mult.
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Plata prin BCR  Empty Re: Plata prin BCR

    Mesaj Scris de paulesco Mier Oct 27, 2010 11:22 pm

    Nu este obligatoriu sa fie aceleasi date si nu trebuie sa va faceti griji. Daca erau probleme in legatura cu plata ati fi fost instiintati de cei de la Viena. Eu am dat un exemplu pt o plata deja efectuata. Ca sa nu fie probleme am sters partea cu adresa si IBAN-ul. Cei de la ghiseu stiu foarte bine ce au de facut.
    avatar
    sorin200931
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 45
    Data de inscriere : 23/05/2010
    Varsta : 50
    Localizare : PITESTI

    Plata prin BCR  Empty Re: Plata prin BCR

    Mesaj Scris de sorin200931 Joi Oct 28, 2010 8:49 am

    Multumesc inca o data Paulesco m-am mai linistit dar stau ca pe " ace" astept un plic ,un raspuns, un telefon ,pentru ca au trecut mai mult de doua luni si nimic de la Viena.M-am gindit sa mai astept pina pe 2 sau 3-noiembrie si sa le sciu sa pe - biq.vienn@micc.gc.ca -, sa le dau toate datele despre dosarul trimis si poate primesc in sfirsit un raspuns .Tu ce crezi e o solutie sau sa mai astept???? Mentionez ca am trimis dosarul cu posta ronana serviciul EMS ,a mai patito cineva sa se piarda dosarul prin acest serviciu??? Eu nu cred,dar totul e posibil.Multumesc mult!!!!!
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Plata prin BCR  Empty Re: Plata prin BCR

    Mesaj Scris de paulesco Joi Oct 28, 2010 9:42 am

    Nu am auzit de asemenea cazuri. Asteptati raspunsul celor de la Viena. Cauza intarzierilor este nr mare de aplicatii. Sper sa primiti raspusuri imbucuratoare.
    avatar
    sorin200931
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 45
    Data de inscriere : 23/05/2010
    Varsta : 50
    Localizare : PITESTI

    Plata prin BCR  Empty Re: Plata prin BCR

    Mesaj Scris de sorin200931 Vin Oct 29, 2010 11:05 am

    Multumesc Paulesco,voi astepta raspunsul celor de la Viena.Am citit in presa si intradevar a crescut numarul romanilor ce vor sa emigreze cu peste 48% fata de anul trecut.Sper din tot sufletul sa ma numar si eu impreuna cu familia mea printre cei selectionati,dar nu stiu.Multumesc inca o data,toate cele bune!!

    Continut sponsorizat


    Plata prin BCR  Empty Re: Plata prin BCR

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mar Mai 07, 2024 10:08 am