Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


2 participanți

    Echivalare studii juridice in Quebec

    avatar
    glaucus
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 1
    Data de inscriere : 19/07/2010

    Echivalare studii juridice in Quebec Empty Echivalare studii juridice in Quebec

    Mesaj Scris de glaucus Lun Sept 13, 2010 12:57 pm

    Buna ziua, poate cineva sa imi spuna si mie, mai concret in ce conditii se echivaleaza studiile juridice din Romania in Quebec? Eu sunt absolvent al facultatii de drept si in prezent profesez in acest domeniu, insa nu cunosc exact daca studiile mele se pot echivala in QB.Multumesc celor cara imi raspund..
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Echivalare studii juridice in Quebec Empty Re: Echivalare studii juridice in Quebec

    Mesaj Scris de paulesco Lun Sept 13, 2010 1:40 pm

    glaucus a scris:Buna ziua, poate cineva sa imi spuna si mie, mai concret in ce conditii se echivaleaza studiile juridice din Romania in Quebec? Eu sunt absolvent al facultatii de drept si in prezent profesez in acest domeniu, insa nu cunosc exact daca studiile mele se pot echivala in QB.Multumesc celor cara imi raspund..
    Sunt sisteme total diferite deci va trebui sa reluati studiile. Nu sunt sigur daca se echivaleaza 2 ani de studii.

      Data/ora curentă este: Lun Mai 06, 2024 1:46 pm