Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


4 participanți

    pasii necesari viza canada

    avatar
    oanapinzaru
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 3
    Data de inscriere : 10/09/2010

    pasii necesari viza canada Empty pasii necesari viza canada

    Mesaj Scris de oanapinzaru Vin Sept 10, 2010 1:46 pm

    Buna ziua.Sunt pentru prima oara sunt pe acest forum. Eu cu prietenul meu vrem sa emigram in Canada. Am auzit o multime de variante despre pasii necesari care tb facuti sa ajungem acolo. Amandoi avem facultate terminata, el este trainer si eu am fost inspector resurse umane, acum sunt in somaj.Daca ma ajutai cu unele rasp vis a vis de modul de completare , despre sansele de a ne angaja acolo ( el vb engleza fluent, franceza si italiana foarte bine, eu de abia ma descurc), de a ne inchiria garsonierta sau apartament, si despre ajutorul pe care ni-l da statul canadian. Am inteles ca statul canadian ne-ar da un ajutar de /800 dolari canadieni . Este adevarat?
    Multumesc ptr raspunsuri
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    pasii necesari viza canada Empty Re: pasii necesari viza canada

    Mesaj Scris de paulesco Vin Sept 10, 2010 2:21 pm

    oanapinzaru a scris:Buna ziua.Sunt pentru prima oara sunt pe acest forum. Eu cu prietenul meu vrem sa emigram in Canada. Am auzit o multime de variante despre pasii necesari care tb facuti sa ajungem acolo. Amandoi avem facultate terminata, el este trainer si eu am fost inspector resurse umane, acum sunt in somaj.Daca ma ajutai cu unele rasp vis a vis de modul de completare , despre sansele de a ne angaja acolo ( el vb engleza fluent, franceza si italiana foarte bine, eu de abia ma descurc), de a ne inchiria garsonierta sau apartament, si despre ajutorul pe care ni-l da statul canadian. Am inteles ca statul canadian ne-ar da un ajutar de /800 dolari canadieni . Este adevarat?
    Multumesc ptr raspunsuri
    Sunteti la inceput de drum si veti avea multe informatii de asimilat. Studiati pe blog criteriile pt programele FSW si Quebec. Puneti accent pe programul Quebec pt ca aveti sanse mai mari de reusita.
    Pana la ajutorul social mai aveti de respirat aerul din Romania.
    Studiati cu atentie paginile guvernamentale care sunt sursa cea mai sigura.

    avatar
    vlasov
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 1
    Data de inscriere : 08/05/2011

    pasii necesari viza canada Empty Re: pasii necesari viza canada

    Mesaj Scris de vlasov Dum Mai 08, 2011 3:16 pm

    Buna ziua, poate cineva sa ma informeze asupra metodei de completare a dosarului referitor la starea financiara? Este necesar de declarat suma data sau mai este necesar un extras bancar care adevereste faptul dat?
    Multumesc anticipat pentru r/s.
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    pasii necesari viza canada Empty Re: pasii necesari viza canada

    Mesaj Scris de tender Dum Mai 08, 2011 3:19 pm

    Completezi doar CAF-ul.

    Continut sponsorizat


    pasii necesari viza canada Empty Re: pasii necesari viza canada

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Mar Mai 07, 2024 1:16 pm