Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


2 participanți

    modalitate plata taxa procesare

    avatar
    linux
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 7
    Data de inscriere : 14/09/2010

    modalitate plata taxa procesare Empty modalitate plata taxa procesare

    Mesaj Scris de linux Lun Dec 06, 2010 7:06 pm

    Buna,

    legat de modalitatile de plata a taxei initiale de procesare: nu am auzit pe nimeni sa fi ales metoda de plata prin card de credit (se completeaza un formular prin care autorizezi ambasada canadiana sa ia banii din cont) desi este o metoda agreata; nu am inteles noi bine sau e doar o coincidenta ca toata lumea a platit prin cec bancar?

    Multumesc!
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    modalitate plata taxa procesare Empty Re: modalitate plata taxa procesare

    Mesaj Scris de tender Lun Dec 06, 2010 7:35 pm

    linux a scris:Buna,

    legat de modalitatile de plata a taxei initiale de procesare: nu am auzit pe nimeni sa fi ales metoda de plata prin card de credit (se completeaza un formular prin care autorizezi ambasada canadiana sa ia banii din cont) desi este o metoda agreata; nu am inteles noi bine sau e doar o coincidenta ca toata lumea a platit prin cec bancar?

    Multumesc!
    Este o metoda de plata rapida si moderna dar presupune sa ai acel card si sa fie activat pt plati online sau internationale plus ca au fost cazuri cand nu a functionat plata sau au disparut mai multi bani sau alte belele. Cecul chiar daca este o metoda empirica este mai sigura. Parerea mea, cum spunea nea Saniuta.

      Data/ora curentă este: Vin Apr 26, 2024 2:45 pm