Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.

Timpi procesare program federal

Distribuiti

dorina
    consilier emigrare
    consilier emigrare

Data de inscriere : 22/11/2009
    Localizare : Laval

Timpi procesare program federal

Mesaj Scris de dorina la data de Sam Apr 24, 2010 10:14 pm

Din cate am vazut pe pagina ambasadei din Rom au scazut timpii de procesare a dosarelor. Intre 17 si 29 de luni este super avand in vedere faptul ca in trecutul apropiat dura si 5 ani. Eu a trebuit sa invat franceza ca sa pot ajunge in Canada. Acum este un avantaj dar la inceput imi venea sa plang.

evelyne
    interesat de subiect
    interesat de subiect

Data de inscriere : 23/04/2010

este mai sigur ,ieftin si rapid sa emigrezi pe parte franceza?

Mesaj Scris de evelyne la data de Lun Apr 26, 2010 5:07 pm

eu nu stiu cum sa fac? sa depun ptr engleza sau ptr partea franceza. ma cam grabesc fiindca am deja 36 ani si sotul 38. avem si 3 copii si o sa ne fie greu daca mai lasam timp sa treaca

dorina a scris:Din cate am vazut pe pagina ambasadei din Rom au scazut timpii de procesare a dosarelor. Intre 17 si 29 de luni este super avand in vedere faptul ca in trecutul apropiat dura si 5 ani. Eu a trebuit sa invat franceza ca sa pot ajunge in Canada. Acum este un avantaj dar la inceput imi venea sa plang.

dorina
    consilier emigrare
    consilier emigrare

Data de inscriere : 22/11/2009
    Localizare : Laval

Re: Timpi procesare program federal

Mesaj Scris de dorina la data de Joi Mai 06, 2010 4:02 pm

evelyne a scris:eu nu stiu cum sa fac? sa depun ptr engleza sau ptr partea franceza. ma cam grabesc fiindca am deja 36 ani si sotul 38. avem si 3 copii si o sa ne fie greu daca mai lasam timp sa treaca
    Depinde cine va fi AP. La 36 ani inca mai primesti puncte la capitolul varsta. Daca stii franceza aplica pt Quebec. S-ar putea sa iti ceara TEFAQ. Tot mai multi aplicanti se plang de faptul ca li se cere atestatul de limba.

corina
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez

Data de inscriere : 21/04/2010
    Varsta : 36
    Localizare : Longueuil

Mesaj Scris de corina la data de Joi Mai 06, 2010 8:41 pm

dorina a scris:
    evelyne a scris:eu nu stiu cum sa fac? sa depun ptr engleza sau ptr partea franceza. ma cam grabesc fiindca am deja 36 ani si sotul 38. avem si 3 copii si o sa ne fie greu daca mai lasam timp sa treaca
    Depinde cine va fi AP. La 36 ani inca mai primesti puncte la capitolul varsta. Daca stii franceza aplica pt Quebec. S-ar putea sa iti ceara TEFAQ. Tot mai multi aplicanti se plang de faptul ca li se cere atestatul de limba.
    Cred ca o sa devina obligativitate atestatul . In fond nu este rau, oricum trebuie sa stii franceza si engleza.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 1:32 am

Acum este: Mier Ian 18, 2017 1:32 am