Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


+8
silbur
cascavalvasea
lucia
vitalic_34
paulesco
miro
tender
danikka
12 participanți

    ROG RASPUNS

    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    ROG RASPUNS - Pagina 2 Empty Re: ROG RASPUNS

    Mesaj Scris de tender Mar Feb 07, 2012 4:19 pm

    In noul ghid se specifica obligativitatea atasarii la DCS a unui test agreat de limba franceza pt ambii aplicanti(AP + AS) daca se doreste obtinerea punctelor la acest criteriu. Nu stiu ce vor face daca vor gasi in dosar doar atestatul(rezultatul uni test agreat) AP-ului. Nu se specifica obligativitatea frecventarii unui curs la AF sau IF. Poti sa inveti franceza sau engleza acasa sau cu un profesor in particular. Important este sa atasezi rezultatul unui test agreat(TEF, TCFQ, TEFAQ, DELF, DALF, IELTS, etc)
    avatar
    cyta
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 2
    Data de inscriere : 11/08/2010

    ROG RASPUNS - Pagina 2 Empty Re: ROG RASPUNS

    Mesaj Scris de cyta Lun Noi 26, 2012 12:01 am

    buna - am o mare problema: ce fac la interviu, daca firma la care lucram din 2008 pana in august 2012 nu a achitat taxele pentru angajati CAS, CNAS... si nici nu am trecuta perioada de munca in cartea de munca?
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    ROG RASPUNS - Pagina 2 Empty Re: ROG RASPUNS

    Mesaj Scris de paulesco Mar Noi 27, 2012 1:10 pm

    cyta a scris:buna - am o mare problema: ce fac la interviu, daca firma la care lucram din 2008 pana in august 2012 nu a achitat taxele pentru angajati CAS, CNAS... si nici nu am trecuta perioada de munca in cartea de munca?
    Este si vina ta ca nu ai verificat din timp. In locul tau i-as strange cu usa si daca nu se rezolva as apela la justitie.

    Continut sponsorizat


    ROG RASPUNS - Pagina 2 Empty Re: ROG RASPUNS

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Mai 02, 2024 12:32 pm