Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


4 participanți

    Merita sa sper?

    avatar
    ElaElis
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 2
    Data de inscriere : 22/11/2010

    Merita sa sper? Empty Merita sa sper?

    Mesaj Scris de ElaElis Lun Noi 22, 2010 9:34 pm

    Mi-a venit ideea de a emigra! Cu fiecare zi care trece, ideea se intepeneste mai bine in mintea mea! Ma cam sperie, dar imi zic ca as putea reusi!
    Am 29 de ani, am absolvit Fac, de Litere Franceza- Engleza. Le stapanesc foarte bine pe ambele. Nu am profesat strict in domeniu. Lucrez ca invatatoare. Nu prea imi iese la socoteala ce as putea face din clipa ajungerii mele acolo! Program de integrare, posibil studii (as fi dispusa!); Puterea financiara nu este prea mare .... bugetar, deh ...
    Are rost sa incep sa visez la Canada?
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Merita sa sper? Empty Re: Merita sa sper?

    Mesaj Scris de paulesco Lun Noi 22, 2010 11:20 pm

    ElaElis a scris:Mi-a venit ideea de a emigra! Cu fiecare zi care trece, ideea se intepeneste mai bine in mintea mea! Ma cam sperie, dar imi zic ca as putea reusi!
    Am 29 de ani, am absolvit Fac, de Litere Franceza- Engleza. Le stapanesc foarte bine pe ambele. Nu am profesat strict in domeniu. Lucrez ca invatatoare. Nu prea imi iese la socoteala ce as putea face din clipa ajungerii mele acolo! Program de integrare, posibil studii (as fi dispusa!); Puterea financiara nu este prea mare .... bugetar, deh ...
    Are rost sa incep sa visez la Canada?
    Orice este posibil. Ce veti face? Aveti tot timpul din lume sa va hotarati. Conditia este sa ajungeti in Canada. Sper ca nu doriti sa faceti pasul acesta de una singura.
    avatar
    iulia
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 6
    Data de inscriere : 08/12/2010

    Merita sa sper? Empty Re: Merita sa sper?

    Mesaj Scris de iulia Mier Dec 08, 2010 4:35 pm

    Buna ziua,

    Imi doresc de foarte mult timp sa ajung in Canada, dar n-am avut niciodata suma necesara. Iata ca mi-am facut un dosar si am fost ieri la interviu si... am fost refuzata. M-am pregatit intens pentru interviu, dar nu am fost intrebata nimic, in afara ca mi s-a spus "aveti un nivel foarte bun in franceza si studii universitare, dar nu aveti experienta de munca, nu sunteti acceptata". Sunt complet deziluzionata si in pragul disperarii. Va rog sa-mi dati un sfat! Credeti ca as putea sa mai introduc un dosar de emigrare? As mai avea vreo sansa?
    Va multumesc frumos!
    avatar
    ElaElis
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 2
    Data de inscriere : 22/11/2010

    Merita sa sper? Empty Re: Merita sa sper?

    Mesaj Scris de ElaElis Mier Dec 08, 2010 6:20 pm

    Nu cred ca primiti raspuns aici, pentru ca e un subiect propus de mine si mi s-a raspuns. Eu nu stiu ce sa raspund, va sugerez sa initiati un topic cu problema dumneavoastra! Intr-o buna zi veti reusi! Aveti incredere in dumneavoastra si credinta!
    Succes!
    avatar
    iulia
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 6
    Data de inscriere : 08/12/2010

    Merita sa sper? Empty Re: Merita sa sper?

    Mesaj Scris de iulia Mier Dec 08, 2010 6:26 pm

    Ma scuzati, cred ca am raspuns subiectului dumneavoastra din greseala, am postat un subiect propriu dupa aceea. Am apasat pe editer pentru a-l sterge, dar vad ca n-a fost sters. Multumesc pentru incurajari! Va doresc numai bine!
    avatar
    GabrielAdrian
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 1
    Data de inscriere : 07/02/2011

    Merita sa sper? Empty Re: Merita sa sper?

    Mesaj Scris de GabrielAdrian Lun Feb 07, 2011 11:15 pm

    Atata timp cat nivelul dvs. de cunostinte in franceza este bun, aveti toate sansele de reusita. Nu trebuie uitat faptul ca pt a avea rezultate trebuie si putin efort la inceput. Fiica mea a avut la scoala 3 profesori romani (matematica, franceza si sport). Cu siguranta erau profesori din tara, iar aici au urmat cursuri de echivalare. Cursurile universitare pot fi urmate si la seral sau in week-end.In timpul zilei puteti gasi un job part-time, care va permite sa va intretineti.
    AVETI sanse. daca doriti cu adevarat si sunteti dispusa la un efort la inceput, cu siguranta VETI REUSI.
    Multa bafta

    Continut sponsorizat


    Merita sa sper? Empty Re: Merita sa sper?

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Mier Mai 08, 2024 5:39 am