Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


2 participanți

    de la lume adunate

    avatar
    doru simion
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 6
    Data de inscriere : 07/07/2010

    de la lume adunate Empty de la lume adunate

    Mesaj Scris de doru simion Lun Oct 18, 2010 7:31 am

    In momentul actual, am primit invitatia oficiala la interviu: 3 decembrie a.c., ora 14.30, hotel Hilton , Bucuresti.
    Invitatia ne-a fost trimisa prin posta, si a trebuit sa semnam o confirmare de prezentare , pe care s-o returnam prin posta, mail sau fax, la Viena.
    Am ales varianta prin fax, a mers foarte repede, am primit instant confirmarea receptionarii faxului.
    Buuun....
    Din discutii cu "autre persons", am aflat ca unora , ulterior confirmarii prezentei la interviu, li s-a trimis, nu stiu pe ce cai, un cod(numeric, sau de alta natura, habar n-am), pe care l-au introdus pe o anumita pagina pe net, unde au aflat, conform respectivului cod, numele oficialului canadian cu care se sustine interviul, ce seturi de intrebari obisnuieste sa puna, etc.
    Repet, sunt niste informatii gen "radio-santz" pe care n-am reusit sa mi le confirm de nicaieri.
    Cunoasteti ceva despre aceasta situatie?
    E adevarat ?
    Multumesc!
    avatar
    sorinacio75
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 14
    Data de inscriere : 24/12/2010
    Localizare : Constanta

    de la lume adunate Empty salutare si sarbatori fericite!

    Mesaj Scris de sorinacio75 Vin Dec 24, 2010 7:16 pm

    Ai spus ca ai fost programat la interviu in 3 dec 2010! zine si noua cum a decurs interviul si cam ce intrebari ti-au fost adresate (la A.P si A.S.),daca nu cerem prea mult!?
    ce ai facut ai luat interviul>/ sunt nerabdator! multumesc frumos!

      Data/ora curentă este: Mier Mai 08, 2024 3:31 am