Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


2 participanți

    Asigurare medicala pentru primele 3 luni

    avatar
    tt
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 6
    Data de inscriere : 22/11/2011

    Asigurare medicala pentru primele 3 luni Empty Asigurare medicala pentru primele 3 luni

    Mesaj Scris de tt Joi Sept 13, 2012 11:46 am

    Salut,

    Cum ati rezolvat problema cu asigurarea medicala pentru primele luni in Canada?
    Din ce am verificat eu pe conditiile generale ale asiguratorilor din Romania ele nu sunt valabile deoarece nu se incadreaza la categoriile respective sau ele nu sunt valabile pe teritoriul unde ai rezidenta. Am cautat si pe siteurile din Canada dar nu am reusit sa-mi dau seama cam cat ar costa o astfel de asigurare.

    Multumesc,
    TT

    LE Am gasit linkul de mai jos unde sunt mai multe detalii despre unde se pot face asigurari.http://www.settlement.org/sys/faqs_detail.asp?faq_id=4001254


    Ultima editare efectuata de catre tt in Joi Sept 13, 2012 1:57 pm, editata de 1 ori (Motiv : Adaugare link)
    avatar
    tt
    interesat de subiect
    interesat de subiect


    Mesaje : 6
    Data de inscriere : 22/11/2011

    Asigurare medicala pentru primele 3 luni Empty Re: Asigurare medicala pentru primele 3 luni

    Mesaj Scris de tt Mier Sept 19, 2012 11:38 am

    Nimeni nu si-a luat asigurare?
    Am citit ca sunt cativa forumisti ar fi trebuit sa ajunga in Canada in septembrie. Poate ne puteti impartasi modul de rezolvare al asigurarii medicale si al demonstrarii faptului ca aveti suma respectiva pentru primele luni.

    Va multumesc,
    TT
    avatar
    calinv
    consilier emigrare
    consilier emigrare


    Mesaje : 135
    Data de inscriere : 09/08/2010
    Localizare : baia mare, Montreal

    Asigurare medicala pentru primele 3 luni Empty Re: Asigurare medicala pentru primele 3 luni

    Mesaj Scris de calinv Mier Sept 19, 2012 8:14 pm

    buna tt,
    noi am avut asigurare pe 10 zile luata din Ro.
    aici am cumparat alta pt. 56 de zile pt. 2 adulti si un copil.
    a costat aprox. 400 dolari.

    Continut sponsorizat


    Asigurare medicala pentru primele 3 luni Empty Re: Asigurare medicala pentru primele 3 luni

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Apr 28, 2024 6:46 am