Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


2 participanți

    Cetatenie canadiana

    avatar
    iulia12
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 22
    Data de inscriere : 24/10/2010
    Localizare : Bucuresti

    Cetatenie canadiana Empty Cetatenie canadiana

    Mesaj Scris de iulia12 Dum Iun 24, 2012 5:12 pm

    Salut! Tatal meu este momentan rezident permanent in Canada..Intrebarea mea este urmatoarea: in clipa in care va fi cetatean canadian, va putea face chemare si pt. copilul indepedent? Caci momentan nu i se permite acest lucru...
    avatar
    iulia12
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 22
    Data de inscriere : 24/10/2010
    Localizare : Bucuresti

    Cetatenie canadiana Empty Re: Cetatenie canadiana

    Mesaj Scris de iulia12 Dum Iun 24, 2012 5:36 pm

    Si inca ceva..ca am citit pe aici...este vreo problema daca studiile mele (psihologie) n-au legatura cu meseria pt. care o sa aplic si in care voi avea experienta necesara (bucatar)?
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Cetatenie canadiana Empty Re: Cetatenie canadiana

    Mesaj Scris de tender Dum Iun 24, 2012 7:22 pm

    iulia12 a scris:Salut! Tatal meu este momentan rezident permanent in Canada..Intrebarea mea este urmatoarea: in clipa in care va fi cetatean canadian, va putea face chemare si pt. copilul indepedent? Caci momentan nu i se permite acest lucru...
    Nu inteleg intrebarea. Pt viza provizorie, tatal tau poate sa faca invitatia daca este rezident permanent sau cetatean canadian. In cazul in care te referi la sponsorizare, nu ai nici o sansa daca esti majora. Ca sa nu bat campii, ar trebui sa dai cateva detalii.
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Cetatenie canadiana Empty Re: Cetatenie canadiana

    Mesaj Scris de tender Dum Iun 24, 2012 7:24 pm

    iulia12 a scris:Si inca ceva..ca am citit pe aici...este vreo problema daca studiile mele (psihologie) n-au legatura cu meseria pt. care o sa aplic si in care voi avea experienta necesara (bucatar)?
    Nu este nici o problema.
    avatar
    iulia12
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 22
    Data de inscriere : 24/10/2010
    Localizare : Bucuresti

    Cetatenie canadiana Empty Re: Cetatenie canadiana

    Mesaj Scris de iulia12 Dum Iun 24, 2012 7:37 pm

    tender a scris:
    iulia12 a scris:Salut! Tatal meu este momentan rezident permanent in Canada..Intrebarea mea este urmatoarea: in clipa in care va fi cetatean canadian, va putea face chemare si pt. copilul indepedent? Caci momentan nu i se permite acest lucru...
    Nu inteleg intrebarea. Pt viza provizorie, tatal tau poate sa faca invitatia daca este rezident permanent sau cetatean canadian. In cazul in care te referi la sponsorizare, nu ai nici o sansa daca esti majora. Ca sa nu bat campii, ar trebui sa dai cateva detalii.
    Da, la asta ma refeream..ma gandeam ca daca este cetatean se poate schimba putin in bine situatia pt. mine...si ma gandeam ca poate sponsoriza si pe altii pe care nu avea voie sa-i sponsorizeze ca rezident..multumesc

    Continut sponsorizat


    Cetatenie canadiana Empty Re: Cetatenie canadiana

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Sam Apr 27, 2024 9:50 pm