Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


2 participanți

    dovada locului de munca

    avatar
    bby
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 1
    Data de inscriere : 14/01/2011

    dovada locului de munca Empty dovada locului de munca

    Mesaj Scris de bby Sam Ian 15, 2011 12:01 am

    Buna! Sunt noua pe forum si as avea si eu unele neclaritati...daca poate cineva sa ma ajute!
    1.Am inteles ca de la inceputul anului (2011) se scot cartile de munca, care va fi actul doveditor pentru experienta in munca? sau mai mult ce fel de acte doveditoare pentru experienta este nevoie?
    2. Am terminat Facultatea de Stiinte Economice - UVT Timisoara,... functia este de economist... pentru care din codurile NOC se incadreaza?
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    dovada locului de munca Empty Re: dovada locului de munca

    Mesaj Scris de tender Sam Ian 15, 2011 1:29 pm

    bby a scris:Buna! Sunt noua pe forum si as avea si eu unele neclaritati...daca poate cineva sa ma ajute!
    1.Am inteles ca de la inceputul anului (2011) se scot cartile de munca, care va fi actul doveditor pentru experienta in munca? sau mai mult ce fel de acte doveditoare pentru experienta este nevoie?
    2. Am terminat Facultatea de Stiinte Economice - UVT Timisoara,... functia este de economist... pentru care din codurile NOC se incadreaza?
    Studiaza lista 29. Daca gasesti ceva legat de meseria sau functia ta atunci poti sa aplici pt FSW. Pt programul FSW este foarte important ca atributiunile de la actualul sau fostele locuri de munca din ultimii 10 ani sa se potriveasca cu atributiunile din NOC pt domeniile din lista 29.
    Chiar daca se elimina CM-urile se vor putea emite documente care sa ateste experienta ta, gen adeverinte sau adrese oficiale.
    Citeste cu atentie tot ce s-a scris despre FSW si ai sa intelegi ce documente trebuie sa atasezi la dosar.

      Data/ora curentă este: Vin Apr 26, 2024 5:43 pm