Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


2 participanți

    Experienta: Concediu crestere coipil pana la 2ani,se considera vechime sau nu?

    fragi9b
    fragi9b
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 27
    Data de inscriere : 24/02/2010
    Varsta : 47
    Localizare : Constanta

    Experienta: Concediu crestere coipil pana la 2ani,se considera vechime sau nu? Empty Experienta: Concediu crestere coipil pana la 2ani,se considera vechime sau nu?

    Mesaj Scris de fragi9b Lun Sept 06, 2010 2:11 pm

    Salutare Paulesco,

    Poate sti mai bine decat mine,daca se ia in calcul,ca si experienta, concediul de maternitate de la noi. Adica atunci cand scrie pe cartea de munca ca ai contractul suspendat timp de doi ani,nu ca esti tu in cretere copil dar nu ai fost angajata.Eu am depus dosarul in aprilie pe 26 si am intrat in concediu crestere copil in 6 martie 2009. Ce puncte as avea? 6 sau 8? This is the question....TO BE OR NOT TO BE.... scratch
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Experienta: Concediu crestere coipil pana la 2ani,se considera vechime sau nu? Empty Re: Experienta: Concediu crestere coipil pana la 2ani,se considera vechime sau nu?

    Mesaj Scris de paulesco Vin Sept 10, 2010 9:48 pm

    fragi9b a scris:Salutare Paulesco,

    Poate sti mai bine decat mine,daca se ia in calcul,ca si experienta, concediul de maternitate de la noi. Adica atunci cand scrie pe cartea de munca ca ai contractul suspendat timp de doi ani,nu ca esti tu in cretere copil dar nu ai fost angajata.Eu am depus dosarul in aprilie pe 26 si am intrat in concediu crestere copil in 6 martie 2009. Ce puncte as avea? 6 sau 8? This is the question....TO BE OR NOT TO BE.... scratch
    Daca ar fi sa gandesc logic, nu spun ca as fi reusit vreodata, pt canadieni conteaza domeniul de formare si experienta. Legal exista acoperire pt timpul in care nu ai "prestat" in domeniul in care te-ai format. Primesti puncte pt faptul ca le duci un copil sanatos pe care il vor forma sau deforma in sistemul lor.
    Sincer, va faceti probleme prea multe cu punctajul. Realizati cate puncte obtineti la capitolul varsta? Sunt cupluri care si-ar dori acele puncte.
    Cred ca am batut campii cu gratie dar nu pierdeti timpul cu detaliile.
    fragi9b
    fragi9b
    sunt hotarat sa emigrez
    sunt hotarat sa emigrez


    Mesaje : 27
    Data de inscriere : 24/02/2010
    Varsta : 47
    Localizare : Constanta

    Experienta: Concediu crestere coipil pana la 2ani,se considera vechime sau nu? Empty Re: Experienta: Concediu crestere coipil pana la 2ani,se considera vechime sau nu?

    Mesaj Scris de fragi9b Vin Sept 10, 2010 10:14 pm


    Daca ar fi sa gandesc logic, nu spun ca as fi reusit vreodata....

    Ce simpatic esti!

    Primesti puncte pt faptul ca le duci un copil sanatos pe care il vor forma sau deforma in sistemul lor.

    Prefer varianta prima: a forma,lasam deformatul,cu asta se ocupa cine e la putere acum la noi.

    Cred ca am batut campii cu gratie dar nu pierdeti timpul cu detaliile.
    Multumesc pentru raspuns,draga balerinule gratios!


    Am o intrebare de 100 de puncte: Ce te faci cand,pentru a face punctajul ala de 57, iti mai trebuiesc doua puncte?? si tu stii ca le ai de la experienta?? Acum sa te vad,gratiosule! Te mai legi de detalii au ba? Wink
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    Experienta: Concediu crestere coipil pana la 2ani,se considera vechime sau nu? Empty Re: Experienta: Concediu crestere coipil pana la 2ani,se considera vechime sau nu?

    Mesaj Scris de paulesco Lun Sept 13, 2010 1:47 pm

    fragi9b a scris:
    Am o intrebare de 100 de puncte: Ce te faci cand,pentru a face punctajul ala de 57, iti mai trebuiesc doua puncte?? si tu stii ca le ai de la experienta?? Acum sa te vad,gratiosule! Te mai legi de detalii au ba? Wink
    Simplu, competentele ligvistice sunt salvarea. In cazuri disperate se impune si rezultatul IELTS.

    Continut sponsorizat


    Experienta: Concediu crestere coipil pana la 2ani,se considera vechime sau nu? Empty Re: Experienta: Concediu crestere coipil pana la 2ani,se considera vechime sau nu?

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Vin Apr 26, 2024 3:32 pm