Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


2 participanți

    Pasaport - Parenare ajutor urgetn va rog!

    avatar
    Micro
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 1
    Data de inscriere : 30/09/2013
    Localizare : montreal

    Pasaport - Parenare ajutor urgetn va rog! Empty Pasaport - Parenare ajutor urgetn va rog!

    Mesaj Scris de Micro Lun Sept 30, 2013 7:16 pm

    Buna ziua,

    Sunt cetatean Roman momentan locuiesc in Montreal. Am venit aici in iulie 2013 cu visa de turist cu multiple intrari. M-am casatorit cu un cetatean canadian in septembrie 2013 si urmeaza sa depun dosarul de parenare. Problema este cu pasaportul meu care expira in iulie 2014 adica in aprox 9 luni. Actele ar putea dura intre 8-10 luni, iar am fost sfatuit sa imi fac un nou pasaport si sa imi incep dosarul cu cel care urmeaza sa expire...imi este frica totusi ca odata ce il am pe cel nou, cel vechi va fi automat anulat odata cu viza mea multipla...si nu imi voi putea prelungi visa curenta...

    CE POT FACE? A mai fost cineva in aceasta situatie???

    Multumesc anticipat!
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Pasaport - Parenare ajutor urgetn va rog! Empty Re: Pasaport - Parenare ajutor urgetn va rog!

    Mesaj Scris de tender Vin Oct 04, 2013 5:12 am

    Viza de pe pasaportul vechi ramane valabila. Problema este ca trebuie sa mergi cu doua pasapoarte dupa tine. Eu am viza pt unchiul Ben pe pasaportul vechi si este inca valabila.

      Data/ora curentă este: Vin Apr 19, 2024 1:40 pm