Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


2 participanți

    Poti sa fii student in Canada, pana la obtinerea CSQ-ului, la interviul din RO???

    avatar
    calina20
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 1
    Data de inscriere : 22/08/2013

    Poti sa fii student in Canada, pana la obtinerea CSQ-ului, la interviul din RO??? Empty Poti sa fii student in Canada, pana la obtinerea CSQ-ului, la interviul din RO???

    Mesaj Scris de calina20 Joi Aug 22, 2013 11:33 am

    Buna tuturor,

    Eu am amanat interviul din cauza unei probleme personale, si acum sunt pus-a pe o lista de asteptare, asa ca intrebarea mea este....

    Daca Poti sa fii student in Canada, sau cursant la unul din cursurile de 6 luni, pana la data stabilirii interviului de la Bucuresti, respectiv pana la obtinerea CSQ-ului.???

    Ideea e ca s-ar putea sa mai dureze vreo 2 ani poate, si mi-ar palcea sa fac niste cursuri in Canada.

    Este obligatoriu sa traiesti in RO, pana in momentul obt vizei???

    Ce ziceti?
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Poti sa fii student in Canada, pana la obtinerea CSQ-ului, la interviul din RO??? Empty Re: Poti sa fii student in Canada, pana la obtinerea CSQ-ului, la interviul din RO???

    Mesaj Scris de tender Vin Aug 23, 2013 12:07 am

    calina20 a scris:Buna tuturor,

    Eu am amanat interviul din cauza unei probleme personale, si acum sunt pus-a pe o lista de asteptare, asa ca intrebarea mea este....

    Daca Poti sa fii student in Canada, sau cursant la unul din cursurile de 6 luni, pana la data stabilirii interviului de la Bucuresti, respectiv pana la obtinerea CSQ-ului.???

    Ideea e ca s-ar putea sa mai dureze vreo 2 ani poate, si mi-ar palcea sa fac niste cursuri in Canada.

    Este obligatoriu sa traiesti in RO, pana in momentul obt vizei???

    Ce ziceti?
    Daca primesti viza temporara(turist) poti sa te inscrii la cursuri care nu depasesc perioada legala de sedere (nu mai lungi de 6 luni). Nu este obligatoriu sa astepti interviul. Poti sa vii ca turist in Canada oricand doresti.

      Data/ora curentă este: Joi Mar 28, 2024 3:22 pm