Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


2 participanți

    Intrebare trecere din canada in sua

    avatar
    fonkar
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 1
    Data de inscriere : 22/06/2010

    Intrebare trecere din canada in sua Empty Intrebare trecere din canada in sua

    Mesaj Scris de fonkar Mar Iun 22, 2010 10:53 am

    salutare, se pare ca voi merge toamna asta la montreal in vizita vreo 3 saptamani si as vrea sa stiu dak pot intra in SUA cu viza si pasaportu pe care le am sau imi trebe neaparat si viza SUA sau altceva
    dorina
    dorina
    consilier emigrare
    consilier emigrare


    Mesaje : 120
    Data de inscriere : 22/11/2009
    Localizare : Laval

    Intrebare trecere din canada in sua Empty Re: Intrebare trecere din canada in sua

    Mesaj Scris de dorina Mar Iun 22, 2010 12:41 pm

    fonkar a scris:salutare, se pare ca voi merge toamna asta la montreal in vizita vreo 3 saptamani si as vrea sa stiu dak pot intra in SUA cu viza si pasaportu pe care le am sau imi trebe neaparat si viza SUA sau altceva
    Dupa noile reglementari nu poti intra in USA cu viza canadiana. Iti trebuie viza pt USA pe care poti sa o obtii la consulatul din Montreal.

    How To Apply For a Visa at a U.S.
    Embassy or Consulate If You Are a Third Country National Present In The
    U.S., Or Visiting
    Canada or Mexico


    Appointments are Required

    Any third country national (TCN)* present in the U.S. and visitors present in Canada or Mexico who wish to apply for a nonimmigrant visa at the Embassy or consulates in Canada or Mexico, must make an appointment for an interview. U.S. Consulates are located in Calgary, Halifax, Montreal, Ottawa, Quebec
    City, Toronto, Vancouver, Ciudad Juarez, Guadalajara, Hermosillo, Matamoros, Merida, Mexico City, Monterrey, Nogales, Nuevo Laredo and Tijuana.

      Data/ora curentă este: Vin Mar 29, 2024 9:45 am