Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


3 participanți

    PRO SAU CONTRA

    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    PRO SAU CONTRA Empty PRO SAU CONTRA

    Mesaj Scris de paulesco Vin Mai 21, 2010 11:19 pm

    Pareri pro sau contra emigrarii in Canada.
    Nu trebuie sa fii membru al forumului ca sa scrii aici.
    Respecta regulile si fii civilizat.
    avatar
    olteanelena
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 3
    Data de inscriere : 20/09/2010

    PRO SAU CONTRA Empty Re: PRO SAU CONTRA

    Mesaj Scris de olteanelena Vin Oct 01, 2010 11:13 pm

    santem o fam cu doi copii din brasov si dorim sa plecam si noi in canada dar eu am 40 de ani si sotul meu 42 fara studii superioare si nu ne da nimeni sanse . oare vom reusi ? merita sa riscam banii
    dorina
    dorina
    consilier emigrare
    consilier emigrare


    Mesaje : 120
    Data de inscriere : 22/11/2009
    Localizare : Laval

    PRO SAU CONTRA Empty Re: PRO SAU CONTRA

    Mesaj Scris de dorina Sam Oct 02, 2010 11:03 am

    olteanelena a scris:santem o fam cu doi copii din brasov si dorim sa plecam si noi in canada dar eu am 40 de ani si sotul meu 42 fara studii superioare si nu ne da nimeni sanse . oare vom reusi ? merita sa riscam banii
    Depinde de experienta pe care o aveti. Sunt liste cu meserii si domenii de formare. Trebuie sa furnizati mai multe detalii ca sa nu discutam pe presupuneri.
    avatar
    olteanelena
    sunt in trecere
    sunt in trecere


    Mesaje : 3
    Data de inscriere : 20/09/2010

    PRO SAU CONTRA Empty Re: PRO SAU CONTRA

    Mesaj Scris de olteanelena Lun Oct 04, 2010 4:32 pm

    singura firma de emigrare din cluj ne-a dat o sansa doar cu conditia sa fac cursul de franceza din bv de la alianta franceza .avem amindoi liceulcu bacalaureat si eu am si sc profesionala. sotul meu lucreaza la politie iar eu la o firma de centuride siguranta varsta inaintata ne da inapoi dar nu renuntam chiar daca nu stiu ce sanse am trebuie sa risc ca altfel nu am de unde sa stiu daca am sanse avem prieteni care ne vor ajuta in canada asa ca incercam mai departe
    avatar
    paulesco
    Admin
    Admin


    Mesaje : 662
    Data de inscriere : 20/11/2009
    Localizare : GRAAL

    PRO SAU CONTRA Empty Re: PRO SAU CONTRA

    Mesaj Scris de paulesco Mier Oct 06, 2010 5:29 pm

    olteanelena a scris:singura firma de emigrare din cluj ne-a dat o sansa doar cu conditia sa fac cursul de franceza din bv de la alianta franceza .avem amindoi liceulcu bacalaureat si eu am si sc profesionala. sotul meu lucreaza la politie iar eu la o firma de centuride siguranta varsta inaintata ne da inapoi dar nu renuntam chiar daca nu stiu ce sanse am trebuie sa risc ca altfel nu am de unde sa stiu daca am sanse avem prieteni care ne vor ajuta in canada asa ca incercam mai departe
    Parerea mea este ca isi bat joc de banii dv. Aveti toate informatiile pe blog, pe forum si cel mai sigur pe paginile oficiale. Nu prea inteleg de unde reusesc domnii de la firma cu pricina sa scoata punctajul in cazul dv. Aveti experienta sau studii in domeniile prioritare? Veniti cu mai multe detalii si poate mai salvati ceva banuti sau va spunem si noi ca aveti toate sansele, caz in care ar trebui sa va cer scuze pt panica creata.

    Continut sponsorizat


    PRO SAU CONTRA Empty Re: PRO SAU CONTRA

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Joi Mar 28, 2024 6:26 pm