Emigrare

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Emigrare

Informatii despre procesul de emigrare in Canada.


2 participanți

    Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant une profession régie au Québec par un ordre professionnel

    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant une profession régie au Québec par un ordre professionnel  Empty Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant une profession régie au Québec par un ordre professionnel

    Mesaj Scris de tender Mier Apr 06, 2011 10:31 am

    Draga Lavi,
    Am o rugaminte la tine referitoare la denumirea subiectului. Am un prieten care pregateste dosarul pt Viena si nu intelege daca este obligatoriu sa completeze si aceasta declaratie. Daca ai lucrat in Romania intr-o meserie reglementata in Canada esti obligat sa atasezi si aceasta declaratie?
    LAVI
    LAVI
    masterand in emigrare
    masterand in emigrare


    Mesaje : 262
    Data de inscriere : 11/05/2010
    Localizare : ORADEA

    Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant une profession régie au Québec par un ordre professionnel  Empty Re: Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant une profession régie au Québec par un ordre professionnel

    Mesaj Scris de LAVI Mier Apr 06, 2011 6:53 pm

    Da, Tender, daca a lucrat sau daca are studii in acel domeniu poate sa completeze.Nu e obligatoriu, doar daca vrea.Ofiterul de serviciu ii va spune ca are meserie reglementata, e obligat sa-l informeze.
    Eu, spre ex am absolvit facultatea de Biologie-chimie si am profesat ca si profesor, 3 ani.La interviu m-a intrebat daca am dubla specializare, a verificat diploma si s-a convins.I-am mentionat ca nu am experienta ca si chimist, cum prevedea ordinul.In Canada nu au dubla specializare, de aceeea a ramas surprins.
    A zis ca e bine, avem mari sanse sa gasim de lucru in domeniul nostru.

    Lavi
    tender
    tender
    doctorand in emigrare
    doctorand in emigrare


    Mesaje : 561
    Data de inscriere : 21/11/2009
    Localizare : Montreal

    Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant une profession régie au Québec par un ordre professionnel  Empty Re: Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant une profession régie au Québec par un ordre professionnel

    Mesaj Scris de tender Mier Apr 06, 2011 8:11 pm

    Merci! Ahhhh, cata franceza stiu!?
    LAVI
    LAVI
    masterand in emigrare
    masterand in emigrare


    Mesaje : 262
    Data de inscriere : 11/05/2010
    Localizare : ORADEA

    Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant une profession régie au Québec par un ordre professionnel  Empty Re: Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant une profession régie au Québec par un ordre professionnel

    Mesaj Scris de LAVI Sam Apr 09, 2011 8:47 am

    Nu ai nevoie pe partea federala de franceza, decat sa intelegi ce iti spune vreu-un canadian Smile

    Nu? Smile

    lavinia

    Continut sponsorizat


    Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant une profession régie au Québec par un ordre professionnel  Empty Re: Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant une profession régie au Québec par un ordre professionnel

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Joi Mar 28, 2024 8:23 pm